Pokiaľ ponúkate aplikáciu, ktorá je zameraná na prácu s financiami alebo dokonca kryptomenami, musíte mať adekvátnu ochranu, nakoľko ide o veľkú zodpovednosť. No a hoci ju aplikácia Cash App podľa všetkého mala, ani to jej nepomohlo zabrániť masívnemu narušeniu bezpečnosti, o ktorom dnes informoval portál 9to5mac.

Aby sme to celé priblížili, Cash App je jednoduchá platobná platforma typu peer-to-peer, ktorá ponúka aj zameranie na krypto či akcie. Najnovšie však spoločnosť Block (ktorá stojí za apkou) zverejnila v podaní pre SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzy) informácie o narušení bezpečnosti, ktoré sa mohli týkať až 8,2 milióna ľudí.

Prekvapením je, že Cash App nemala problém s útokom hacekrov tak, ako to už v takýchto prípadoch býva. Zradil ju jej bývalý zamestnanec, ktorý si ponechal prístup ku informáciám o zákazníkoch napriek tomu, že vo firme stojacej za vývojom už niekoľko mesiacov nepracoval.

Aplikácia Cash App konkuruje aj službám spoločnosti Apple

Na Slovensku Cash App príliš známa nie je, no v USA patrí medzi najpopulárnejšie aplikácie pre operačný systém iOS a dokonca je konkurentom pre spoločnosť Apple a jej vlastné finančné služby, ktoré ponúka skrz Apple Pay alebo Apple Card.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Informácie, ku ktorým mal bývalý zamestnanec potenciálne prístup, zahŕňajú celé mená a čísla maklérskych účtov. V niektorých prípadoch mohol dokonca zamestnanec vidieť aj „hodnotu maklérskeho portfólia, držbu maklérskeho portfólia a činnosti obchodovania s akciami za jeden obchodný deň“.

V e-maile pre poškodených používateľom tvorcovia Cash App vysvetľujú, že tento zamestnanec mal „pravidelný prístup ku ich prehľadom“, pretože to bola súčasť jeho pôvodnej práce. Spoločnosť však nateraz odmietla poskytnúť ďalšie podrobnosti o celom prípade. Zverejní ich teda pravdepodobne až neskôr.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -