Spoločnosť Apple aktuálne veľmi tvrdo pracuje na tom, aby jej operačný systém iOS 17 konečne fungoval tak, ako má. Spočiatku po veľkolepom vydaní, ku ktorému došlo ešte 18. septembra, sa používatelia stretávali hneď s viacerými „pôrodnými bolesťami„, ktoré gigant postupne jednu za druhou eliminoval. Chyby sa však objavujú aj v nových aktualizáciách.

Len pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že pokiaľ testujete iOS 17.1 alebo watchOS 10.1 v rámci vývojárskych / verejných beta verzií, mohli ste sa stretnúť s tým, že sa váš iPhone rýchlejšie vybíjal. Dôvodom bolo pripojenie ku inteligentným hodinkám Apple Watch, ktoré nefungovalo správne a pri párovaní vznikali určité komplikácie. Táto chyba sa však týkala len prvej a druhej beta verzie spomínaných operačných systémov. Ako sa však zdá, nebola jediná.

Spoločnosť Apple totiž v poznámkach ku aktualizácii na tretiu beta verziu iOS 17.1 podľa portálu Macrumors uviedla, že v rámci systémového updatu došlo aj ku zmene, ktorá môže používateľom prvej a druhej beta verzie iOS 17.1 spôsobovať problémy.

Celý problém sa prejavuje tak, že keď na zariadení otvoríte aplikáciu peňaženka, od ktorej je závislá napríklad aj služba Apple Pay, automaticky spadne a nedá sa ďalej používať. Tento nepríjemný neduh nastal z dôvodu bližšie nešpecifikovaných zmien, ktoré Apple vykonal v poslednej aktualizácii. Predpokladať, ale môžeme, že išlo o rôzne bezpečnostné záplaty.

Dobrou správou však je, že táto chyba sa v súčasnosti týka iba beta testerov a nie ľudí, ktoré majú nainštalovanú jednu z posledných oficiálnych aktualizácií operačného systému iOS 17.

Spoločnosť Apple pravdepodobne vydá tretiu verejnú beta verziu iOS 17.1 do konca tohto týždňa, pričom oficiálna verzia iOS 17.1 bude dostupná zrejme niekedy koncom októbra alebo na začiatku novembra. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook s čipom M1 má obrovský problém. Z ničoho nič mu praská displej
Môže ťa zaujímať
- Reklama -