Spoločnosť Apple už dávno neponúka svoje služby len na vlastných platformách ako iOS, macOS či tvOS. Dlhé roky sú dostupné tiež na Androide a ďalších, kde ich môžu využívať tí, ktorí si platia predplatné. Výnimkou nie je ani Apple Music.

Práve táto hudobná streamovacia služba je pomerne populárna, hoci zďaleka nemá také zastúpenie, ako napríklad Spotify. Pokiaľ si ju chcete vyskúšať prakticky na akomkoľvek smartfóne, stretnete sa so známym používateľským rozhraním, pripomínajúcim aplikácie v iOS.

- Reklama -

Ako sa ale zmení vo chvíli, keď Apple Music otvoríte na skladacom smartfóne? Ten predsa používa odlišné rozloženie prvkov a mnoho apiek s tým máva problém. Mohli by sme očakávať, že na Samsungu Galaxy Z Fold bude rozhranie pôsobiť pri otvorenom displeji ako napríklad na iPade. To je ale chyba.

Aplikácia sa netvári, akoby bola otvorená na tablete 

V skutočnosti má používateľ k dispozícii skoro rovnakú apku ako na klasickej uhlopriečke smartfónu. Mení sa len lišta v spodnej časti menu, ktoré je situované naľavo a napravo je umiestnený prehrávač.

Po spustení hudby a kliknutí na prehrávanú skladbu sa vám z pravého rohu vysunie elegantné rozhranie, kde si môžete pozrieť napríklad text. Celé je to veľmi jednoduché a intuitívne.

Pokiaľ si teda niekedy kúpite skladací smartfón napríklad od Samsungu, no budete chcieť zostať verní streamovacej službe od Apple, nemusíte sa obávať zlej kompatibility. Vývojári si dali záležať aby fungovala všade úplne skvelo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -