Ukazuje sa, že urobiť si vlastnú hudobnú streamovaciu službu nemusel byť až taký zlý nápad. Apple od svojho oficiálneho spustenia v roku 2015 získalo viac ako 60 miliónov predplatiteľov a stalo sa najväčším konkurentom pre Spotify, ktorý je lídrom na trhu.

Apple Music je druhá najväčšia streamovacia služba na svete!

Trh so streamovacími službami z roka na rok rastie. O najnovšie štatistiky sa postarala spoločnosť Counterpoint Research, ktorá zverejnila aktuálne čísla spolu s podielmi v jednotlivých streamovacích službách. Výsledok vás prekvapí. V roku 2019 zažil tento segment až 32% nárast čo v praxi znamená približne 358 miliónov predplatiteľov.

Spotify vyhral v oblasti celkových výnosov a aj v oblasti počtu predplatiteľov. Kým v prvej kategórii získal 31% podiel na trhu, v tej druhej to bolo 35%. Apple Music dosiahlo v porovnaní s ním pri celkových výnosoch 24% na trhu a pri počte platiacich používateľov 19%. Zaujímavé je, že používateľská základňa tých, ktorí si začali predplácať Apple Music narástla medziročne až o 36%!

Zaujímavý údaj je aj ten, že až 80% všetkých príjmov streamovacích služieb v roku 2019, pochádzalo práve z predplatného. Zvyšných zhruba 20%, boli rôzne partnerstvá a spolupráce so značkami. Očakáva sa, že rok 2020 bude ešte zaujímavejší.

Celkový nárast sa síce spomalí (pravdepodobne kvôli koronavírusu) na 25%, ale celkový počet predplatiteľov by mal preskočiť hranicu 450 miliónov! To veru nie je málo. Uvidíme, akú úlohu v tom zohrá práve Apple Music. Konkurencia je silná ale jablková spoločnosť sa drží celkom obstojne. Okrem iného sem pribudla aj ďalšia stramovacia služba Huawei Music, ktorá môže tiež zamiešať vo svete karty. Problém však bude predstavovať hlavne pre Spotify.

Apple Music je druhá najväčšia streamovacia služba na svete!
Apple Music je druhá najväčšia streamovacia služba na svete!
Prečítajte si tiež  Apple mä väčšiu hodnotu, ako celý ropný a plynárenský sektor.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.