Apple tento týždeň oznámilo, že svoj program App Store Foundations rozšíri do ďalších 29 krajín, ktoré sa nachádzajú v Európe.

Program, ktorý bol spustený ešte v roku 2018 v krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko či Švédsko ponúka vybraným vývojárom na mieru šitú podporu pri vývoji aplikácií, marketingu a monetizácii v spolupráci so zamestnancami technologického giganta z Cupertina.

Na individuálnych a skupinových stretnutiach sa vybraní vývojári učia to, ako rozvíjať podnikanie a zvyšovať dosah svojich aplikácií.

Medzi najčastejšie preberané témy patrí optimálne využívanie technológií a rozhraní API spoločnosti Apple, redakčný obsah v obchode App Store a ďalšie. Ide teda o výbornú príležitosť, ako sa tvorcovia apiek môžu naučiť niečo nové a hlavne užitočné.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Príde tento program aj na Slovensko? 

App StoreSpoločnosť Apple neuviedla presnejší zoznam 29 krajín, do ktorých sa program rozšíri a takisto vo svojej správe nepriblížila ani časový rámec kedy sa tak stane.

Predpokladať však môžeme, že pôjde minimálne o krajiny, kde má svoje oficiálne zastúpenie. Tu spadá napríklad Česko, Poľsko alebo aj Rakúsko.

Prečítajte si tiež  Dizajn výrezu v iPhone 14 Pro ešte stále nie je uzavretý. V hre je aj táto možnosť

A aj keď na Slovensku Apple oficiálne nefiguruje a nemá tu ani vlastný Apple Online Store, vzhľadom na vysoký počet avizovaných krajín by sa mohol nový program týkať aj našich domácich vývojárov. Ak patríte medzi nich, využili by ste ho? Napíšte nám do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.