Spoločnosť Apple predstavila operačný systém iOS 16 ešte pred letom 2022, pričom v súčasnosti je už dostupný pre všetkých používateľov. Novinka obsahuje množstvo vylepšených a zaujímavých funkcií, ktoré vám spríjemnia používanie iPhonu na každodennej báze.

Jednou z nich je aj automatická detekcia duplicitných fotografií a videí v galérii, ktorá deteguje rovnaké súbory a následne ich uloží do samostatného albumu s názvom duplikáty, kde ich môžete vymazať a ušetriť si gigabajty miesta.

Mnohí ľudia sa, ale na internete sťažujú, že ich iPhone žiadne duplikáty nenašiel, aj keď už prešli na iOS 16. Celé to teda pôsobí tak, akoby funkcia nepracovala správne a potrebovala by vylepšenie v ďalšom update. Apple to však celé vysvetlilo.

Váš iPhone zatiaľ nemal čas 

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

Technologický gigant zverejnil vyjadrenie, v ktorom tvrdí, že existuje viacero dôvodov, pre ktoré nevidíte duplikáty medzi svojimi albumami. V prvom rade ide o to, že sa v galérií vašich fotiek nevyskytujú žiadne dva rovnaké zábery, prípadne sú mierne odlišné a zariadenie ich nevyhodnocuje, ako presne tú istú fotku, respektíve video.

Druhým, oveľa pravdepodobnejším dôvodom je, ale to, že iPhone ešte nestihol skontrolovať vašu galériu, aby odhalil duplikáty. Podľa samotnej spoločnosti Apple ide o náročný a zdĺhavý proces, ktorý môže na niektorých starších zariadeniach trvať celé hodiny.

Pokiaľ teda na svojom iPhone X práve pracujete, je vcelku logické, že zariadenie nebude „míňať“ svoj výpočtový výkon na to, aby hľadalo rovnaké fotky vo vašich albumoch. Ak ho však odložíte, napojíte do nabíjačky a cez multitasking vypnete všetky procesy, ktoré zariadenie môžu trápiť na pozadí, je pravdepodobné, že sa funkcia automaticky aktivuje a objaví množstvo rovnakých fotiek a videí, ktoré vám po vymazaní uvoľnia stovky megabajtov či dokonca gigabajtov miesta. V našom prípade to bolo cez 900 záberov…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here