Pokiaľ používate iPhone alebo iPad a radi fotíte, určite v ňom máte veľké množstvo fotografií. Ak sa na svoje zábery pozriete v aplikácii Fotky, sme presvedčení, že narazíte aj na nemalé množstvo duplicitných záberov.

Tie zbytočne zahlcujú knižnicu a takisto voľné miesto vo vašom zariadení. Ako však Apple avizovalo na WWDC 2022, s príchodom operačného systému iOS 16 bude tomuto problému raz a navždy koniec.

- Reklama -

Vývojári totiž vymysleli riešenie, ktoré je jednoduché a rýchlo vás zbaví všetkých duplicitných fotiek, snímok obrazovky ale aj videí.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dátum predstavenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 1. 7. 2022)

Nová funkcia sa v preklade nazýva ako „Detekcia duplikátov“ a podľa prvých ohlasov z beta testovania funguje presne podľa očakávania. iPhone za pomoci strojového učenia jednoducho rozpozná totožné zábery a následne ich zoskupí do jednej sekcie v knižnici Albumov, v časti Ďalšie.

Na tomto mieste si budete môcť následne skontrolovať všetky duplicitné fotky, ktoré sa budú dať jedným tlačidlom odstrániť preč zo zariadenia. Týmto spôsobom si uvoľníte gigabajty voľného miesta.

Dôležité je tiež zdôrazniť, že funkcia skenuje a triedi celú vašu „foto“ knižnicu. Ak v nej máte teda tisíce či desaťtisíce záberov, čo je dnes už bežná prax, celé to môže chvíľu trvať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Nepísaným pravidlom však je, že čím viac fotiek sa v zariadení nachádza, tým väčší potenciál na uvoľnenie miesta ponúkajú. Predsa len je tu väčšia pravdepodobnosť na vznik duplikátov. Čo hovoríte na toto vylepšenie vy? Z nášho pohľadu doteraz chýbalo ako soľ. Už teraz sa nevieme dočkať, kedy si iOS 16 vyskúšame na vlastnej koži.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -