Súd v spore medzi spoločnosťami Apple a Epic Games prijal svedectvo Michaela Schmida, ktorý v Apple pracuje na pozícii vedúci obchodného rozvoja aplikácií v App Store. Podľa jeho slov zinkasoval Cupertinský gigant na 30 % províziách z nákupov vo Fortnite viac ako 100 miliónov dolárov.

Aj keď je tento údaj poriadne vysoký, podľa všetkého ani zďaleka nekorešponduje so skutočnosťou. Ako dodáva Bloomberg, Schimd uviedol čiastku 100 miliónov dolárov ako veľmi hrubý odhad a konkrétnu sumu nekomentoval, pretože by to vraj „nebolo vhodné“.

Do hry teda vstúpila analytická spoločnosť Sensor Tower, ktorá zdôraznila, že hráči vo Fortnite minuli na platforme iOS cez 1,2 miliardy amerických dolárov. Pokiaľ by sme vychádzali z daného čísla, Apple by na províziách zarobilo cca 354 miliónov dolárov. To je podstatne viac.

Apple investovalo do marketingu viac ako milión

Hra pribudla do App Store ešte v roku 2018 a od začiatku zažívala obrovskú popularitu. Sťahovali si ju ľudia po celom svete až do leta 2020, kedy ju Apple po niekoľkých napomenutiach definitívne odstránilo a to spolu s vývojárskym účtom Epic Games.

Fortnite

Schimd vo svojom svedectve dodáva, že Apple investovalo do marketingu pre Fortnite za posledných 11 mesiacov cez 1 milión amerických dolárov. V porovnaní s tým, čo ale tento titul zarobil by sme mohli danú čiastku označiť skôr za drobné.

Aktuálne na súde vypovedá šéf softvérového inžinierstva Apple, Craig Federighi, ktorý vystriedal Phila Schillera. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook, zaujme svoje stanovisko v piatok. Na otázky má odpovedať 100 minút.

Prečítajte si tiež  Apple definitívne porazilo Epic v súdnom spore ohľadom Fortnite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.