Prešlo iba niekoľko dní od chvíle, keď Apple ukončilo vývojársky účet Epic Games. Tvorcovia populárneho Fortnitu teraz podali žiadosť na súd. Jej hlavným predmetom je predbežné opatrenie s cieľom vrátiť hru späť do App Store.

Epic Games bojuje ďalej

Pomerne zaujímavý súdny spor hlási ďalšie pokračovanie. Vývojári z Epic Games mali s Apple dobrý partnerský vzťah. Dokonca sa vyskytovali aj na konferenciách, kde prezentovali svoj softvér. Teraz sú navzájom nepriateľmi a bojujú na súde.

Tvorcom hier sa nepáči vysoká 30% provízia z každej platby v App Store. Apple sa na druhej strane nenechá vydierať a každý kto nerešpektuje jeho podmienky je z platformy odstránený. Presne takýto osud stretol Fortnite. Po niekoľkých týždňoch zmizol aj vývojársky účet Epic Games (po varovaní).

Kompetentní sa snažia riešiť situáciu ďalšou žiadosťou na súd. Už pred pár týždňami sa týmto spôsobom vyhli „blokáde“ Unreal Enginu. Firma v dnešnom vyjadrení uvádza, že trpí vysokou finančnou stratou. Popravde sa tomu ani nečudujeme, no jablková spoločnosť za to nemôže.

Cieľom žiadosti je vrátiť Fortnite späť do internetového obchodu aspoň počas trvania súdneho procesu. Je to trochu absurdné. Samotné Apple avizovalo, že so sprístupnením nemá žiaden problém. Hra však musí dodržiavať všetky pravidlá a obchodné podmienky. V opačnom prípade takýto krok neučiní.

Pokiaľ sa má Fortnite vrátiť späť, pravdepodobne mu nepomôže ďalšia žiadosť. Už v predošlom konaní bolo v tejto súvislosti vyhovené spoločnosti Apple. Teraz stačí zmeniť spôsob platby v rámci in-app nákupov tak, aby z neho mohli v Cupertine čerpať 30% províziu. V opačnom prípade ostane Fortnite mimo iOS či iPadOS ešte nejakú tú dobu. Na ktorej strane sporu stojíte vy? Napíšte nám do komentára!

zdroj

Prečítajte si tiež  Vylepšená verzia PlayStation 5 Pro unikla na internet. Takto bude vyzerať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.