Služba CarPlay od spoločnosti Apple je veľmi populárna. Dnes už je u výrobcov nových áut považovaná za samozrejmosť. Veľa krát ide o štandardnú výbavu, niekedy si zaň dokonca priplácate. Ak však máte staršie auto, môžete ho vybaviť týmto. Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu.

Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu.

Pokiaľ máte staršie auto, s CarPlay máte jednoducho smolu. Nespustíte ho. Samozrejme nejde o nič nevyhnutné, prečo by stálo za to kupovať si nové auto avšak ak jeho kúpu ani neplánujete a chceli by ste CarPlay, máte celkom dobrú šancu získať ho. Okrem toho budete mať k dispozícii aj veľké a moderné dotykové autorádio do vášho staršieho vozidla. Minule sme písali o spoločnosti Pioneer. Dnes vám predstavujeme produkt od firmy SONY.

- Reklama -

Táto spoločnosť predstavila naozaj prepracovaný 8,95″ dotykový displej, ktorý ponúka elegantný dizajn a tiež podporu CarPlay či dokonca konkurenčnej služby Android Auto. Na všetko stačí oba pripojiť telefón. Rádio automaticky rozozná zariadenia a podľa toho spustí potrebnú službu.

Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu. - svetapple.sk
Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu. – svetapple.sk

Firma sa tiež postarala o kompatibilitu tohto autorádia aby pasovalo do väčšiny vozidiel. Môžete ho nainštalovať viacerými spôsobmi. Ovládanie je (ako bol vyššie uvedené) dotykové. Nechýbajú tu ale ani fyzické tlačidlá v spodnej časti rádia, ktorými ovládate funkcie ako hlasitosť, prehrávanie a podobne.

Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu. - svetapple.sk
CarPlay za normálnu cenu – svetapple.sk

Zaujímavá ponuka s rozumnou cenou, ktorá je dostupná pre všetkých

No a ak ste si mysleli, že výrobca tohto radia bude od vás požadovať horibilnú čiastku presahujúcu 1000€, nie je to pravda. Hoci rádio stále nie je dostupné a na trh sa dostane až koncom tohto roka (aj to pravdepodobne zo začiatku iba v USA), štartovať bude na sume 599$. V prepočte ide o sumu približne 539€ avšak predpokladáme, že cena rádia bude na podobnej úrovni v eurách u nás ako v dolároch v USA takže 599€.

Treba podotknúť, že vďaka vstavanému CarPlay budete môcť púšťať vo vašom vozidle hudbu, využívať navigáciu či telefonovať jednoduchým spôsobom. Prídavná hodnota ku komfortu cestovania je teda skutočne veľká.

Moderné rádio SONY s CarPlay do vášho auta za dostupnú cenu - svetapple.sk
KIA CEED – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5toys
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.