Hovorí sa, že AR/VR náhlavné súpravy a inteligentné okuliare zahltia do niekoľkých rokov trh a ich používanie bude pre ľudí podobne prirodzené, ako používanie počítačov, smartfónov či tabletov. Apple pred pár mesiacmi predstavil svoje vlastné revolučné riešenie Apple Vision Pro, ktoré vstúpi na trh začiatkom budúceho roka.

Táto náhlavná súprava bude disponovať poriadnou porciou výkonu vďaka procesoru M2, no tešiť sa môžeme aj na špičkové zobrazenie skrz extrémne kvalitné displeje a mimoriadne intuitívne ovládanie. Apple vo svojej prezentácii Apple Vision Pro sľubuje, že toto zariadenie nahradí naše počítače či smartfóny, no rovnako si na ňom užijeme aj 3D videá či samozrejme hry.

Problém, ale predstavuje procesor M2, ktorý je síce výkonný, no po grafickej stránke sa stále nemôže rovnať moderným herným konzolám. S riešením, ale prichádza Microsoft, no Apple Vision Pro sa to žiaľ zatiaľ netýka.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Spoločnosť totiž sľúbila, že jej streamovacia služba Xbox Game Pass bude dostupná aj pre náhlavné súpravy. V podobe beta verzie je ju už dokonca možné vyskúšať na headsete Meta Quest, ktorý je považovaný za silného konkurenta Apple Vision Pro.

V rámci služby Xbox Game Pass si na Meta Quest zahráte napríklad tituly zo série Assassin’s Creed, Forza Motorsport, Starfield a ďalšie. Stačí vám zaplatiť relatívne malý mesačný poplatok.

Na druhej strane, ale treba zdôrazniť, že hranie hier cez Cloud vyžaduje, aby mal používateľ skutočne rýchly a stabilný internet. V opačnom prípade hrozí oneskorenie, sekanie a ďalšie problémy, kvôli ktorým sú tituly prakticky nehrateľné.

Navyše pri headsetoch budete potrebovať aj herný ovládač. Ten si cez Bluetooth prepojíte priamo s Meta Quest (alebo iným podporovaným Headsetom).

Na druhej strane je to, ale budúcnosť, ktorá vyzerá veľmi dobre a už teraz sa nevieme dočkať, kedy si ju vyskúšame na vlastnej koži. Snáď bude Xbox Game Pass podporovaný aj na Apple Vision Pro. Vyslovene by sme si to priali.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Herná séria Final Fantasy príde už čoskoro s novým titulom na iOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -