Streamovacie služby sa v súčasnosti snažia nájsť rovnováhu v cenotvorbe a funkciách, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom. Ako iste viete, ide o tvrdé konkurenčné prostredie a uvedomujú si to aj v spoločnosti Disney+.

Táto služba totiž rovnako ako Netflix plánuje zavedenie lacnejšieho predplatného s reklamami, ktorého by sa mali zákazníci dočkať už v priebehu decembra 2022. Teraz sa nám ale podarilo odhaliť bližšie podrobnosti, ktoré sa vám možno páčiť nebudú.

Stojí za nimi konkrétne vývojár a novinár Steve Mosser, ktorý na svojom Twitter účte ukázal nový kód zo služby Disney+ Basic. Na prvý pohľad vám to možno nič nehovorí, no ak sa pozriete lepšie, pochopíte, aké drastické obmedzenie služba chystá.

Aby sme to lepšie konkretizovali, v kóde sú zakázané funkcie GroupWatch a SharePlay, kvôli čomu nebude možné zdieľanie jedného účtu s viacerými používateľmi. Ak si teda zakúpite základný plán, pozerať ho budete môcť len vy sami, respektíve členovia vašej domácnosti.

Na niečo podobné sa pripravuje aj vyššie spomínaný Netflix, avšak v jeho prípade sa bude týkať zákaz zdieľania účtu s inými domácnosťami pravdepodobne pre všetky balíky predplatného. Pri Disney+ by mala byť táto nevýhoda len pre predplatiteľov najlacnejšieho plánu.

Akonáhle sa dozvieme ďalšie informácie, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Toto sú prvé recenzie na službu Apple Fitness+
Môže ťa zaujímať
- Reklama -