Streamovacie služby sa v súčasnosti snažia nájsť rovnováhu v cenotvorbe a funkciách, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom. Ako iste viete, ide o tvrdé konkurenčné prostredie a uvedomujú si to aj v spoločnosti Disney+.

Táto služba totiž rovnako ako Netflix plánuje zavedenie lacnejšieho predplatného s reklamami, ktorého by sa mali zákazníci dočkať už v priebehu decembra 2022. Teraz sa nám ale podarilo odhaliť bližšie podrobnosti, ktoré sa vám možno páčiť nebudú.

- Reklama -

Stojí za nimi konkrétne vývojár a novinár Steve Mosser, ktorý na svojom Twitter účte ukázal nový kód zo služby Disney+ Basic. Na prvý pohľad vám to možno nič nehovorí, no ak sa pozriete lepšie, pochopíte, aké drastické obmedzenie služba chystá.

Aby sme to lepšie konkretizovali, v kóde sú zakázané funkcie GroupWatch a SharePlay, kvôli čomu nebude možné zdieľanie jedného účtu s viacerými používateľmi. Ak si teda zakúpite základný plán, pozerať ho budete môcť len vy sami, respektíve členovia vašej domácnosti.

Na niečo podobné sa pripravuje aj vyššie spomínaný Netflix, avšak v jeho prípade sa bude týkať zákaz zdieľania účtu s inými domácnosťami pravdepodobne pre všetky balíky predplatného. Pri Disney+ by mala byť táto nevýhoda len pre predplatiteľov najlacnejšieho plánu.

Akonáhle sa dozvieme ďalšie informácie, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -