Súčasná situácia je pre streamovacie platformy neúprosná a preto sa mnohé z nich musia uchýliť k zvýšenému predplatnému. Výnimkou nie je ani služba Disney+, ktorá sa už teraz pripravuje na veľké zmeny.

Ako píše zahraničný portál USA Today, streamovacia služba oficiálne potvrdila, že začne zdražovať už o niekoľko týždňov.

- Reklama -

Zo začiatku sa s týmto negatívnym trendom stretnú iba obyvatelia v USA, no netešte sa, pretože hneď po nich môže nasledovať Európa. Disney+ to má vymyslené skutočne dobre, nakoľko aj používatelia, ktorí nechcú platiť viac budú môcť službu používať naďalej. Má to ale háčik.

Reklama

Problém je konkrétne v tom, že ich predplatné bude plné reklám po vzore Netflixu a tomu sa chce väčšina predplatiteľov streamovacích služieb vyhnúť. Veď práve to je dôvod, prečo na ne prešli zo sledovania štandardnej televízie.

Koľko bude po novom stáť Disney+? 

Streamovacia služba Disney+
Zdroj: Disney

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. V súčasnosti používatelia platia (v USA) za predplatné 7,99 $ / mesačne alebo 79,99 $ / ročne. Po 8. decembri 2022 však táto cena vzrastie na 10,99 $ / mesačne alebo 109,99 $ / ročne.

Pre používateľov, ktorí nebudú chcieť reklamy to teda znamená navýšenie ceny o cca 38 percent, čo nie je malá hodnota. A keďže kurz eura voči doláru je v súčasnosti 1:1 a vo svete dochádza k celkovému zdražovaniu, môžeme s určitosťou počítať s tým, že podobný negatívny trend sa v blízkej budúcnosti dostane aj na Slovensko. Buďte teda pripravení.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -