Súčasná situácia je pre streamovacie platformy neúprosná a preto sa mnohé z nich musia uchýliť k zvýšenému predplatnému. Výnimkou nie je ani služba Disney+, ktorá sa už teraz pripravuje na veľké zmeny.

Ako píše zahraničný portál USA Today, streamovacia služba oficiálne potvrdila, že začne zdražovať už o niekoľko týždňov.

Zo začiatku sa s týmto negatívnym trendom stretnú iba obyvatelia v USA, no netešte sa, pretože hneď po nich môže nasledovať Európa. Disney+ to má vymyslené skutočne dobre, nakoľko aj používatelia, ktorí nechcú platiť viac budú môcť službu používať naďalej. Má to ale háčik.

Reklama

Problém je konkrétne v tom, že ich predplatné bude plné reklám po vzore Netflixu a tomu sa chce väčšina predplatiteľov streamovacích služieb vyhnúť. Veď práve to je dôvod, prečo na ne prešli zo sledovania štandardnej televízie.

Koľko bude po novom stáť Disney+? 

Streamovacia služba Disney+
Zdroj: Disney

Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. V súčasnosti používatelia platia (v USA) za predplatné 7,99 $ / mesačne alebo 79,99 $ / ročne. Po 8. decembri 2022 však táto cena vzrastie na 10,99 $ / mesačne alebo 109,99 $ / ročne.

Pre používateľov, ktorí nebudú chcieť reklamy to teda znamená navýšenie ceny o cca 38 percent, čo nie je malá hodnota. A keďže kurz eura voči doláru je v súčasnosti 1:1 a vo svete dochádza k celkovému zdražovaniu, môžeme s určitosťou počítať s tým, že podobný negatívny trend sa v blízkej budúcnosti dostane aj na Slovensko. Buďte teda pripravení.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 12 je geniálny iOS "starter pack". Kúpite ho extrémne lacno a ponúkne kvalitný hardvér
Môže ťa zaujímať
- Reklama -