Bývalý americký prezident Donald Trump nedávno vytvoril vlastnú aplikáciu Truth Social, ktorá je alternatívnou sociálnou sieťou pre Facebook, Twitter či Instagram. Ešte v auguste bola, ale odstránená z obchodu Google Play kvôli „nedostatočným“ zásadám moderovania obsahu. Ako informuje The Verge, teraz sa to mení.

Podľa najnovších informácií je totiž Truth Social opäť k dispozícii v internetovom obchode Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android. V App Store na iOS ju momentálne nenájdete, hoci Donald Trump v minulosti sľuboval, že tu bude dostupná.

Bývalý americký prezident svoju aplikáciu, ktorá sa najviac podobá Twitteru prezentuje, ako platformu podporujúcu „otvorenú, slobodnú a úprimnú globálnu konverzáciu„.

Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Google k pridaniu Truth Social do obchodu Play 

Sociálna sieť Truth Social
Zdroj: Truth Social / Google Play (snímka obrazovky)

Ku celej téme sa už stihla vyjadriť aj spoločnosť Google, ktorá vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedla nasledovné: „Aplikácie v obchode Google Play povoľujeme, ak spĺňajú naše usmernenia pre vývojárov vrátane požiadavky účinne moderovať obsah vytvorený používateľmi a odstraňovať nevhodné príspevky, napríklad tie, ktoré podnecujú k násiliu“.

Jedna z najväčších technologických firiem na svete dodáva, že Truth Social súhlasila s presadzovaním opatrení na moderovanie obsahu, za ktorým stoja používatelia. Aj to je dôvod, pre ktorý sa mohla vrátiť do internetového obchodu Play.

Aby toho nebolo málo, Google tiež zrušilo zákaz aplikácii Parler, ktorá je v mnohom podobná Truth Social a z obchodu zmizla po nepokojoch v Kapitole. To kedy (a či vôbec) sa vráti Truth Social do App Store na iOS zatiaľ špecifikované nebolo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Hlavný konkurent App Store, Google Play má obrovský problém. Dáta od 1,5 milióna používateľov posielali tieto apky do Číny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -