Nakoľko je hra Fortnite v súčasnosti zakázaná v App Store kvôli porušeniu pravidiel, Epic Games sa rozhodol naďalej pokračovať v upozorňovaní na umelo vytvorenú „kauzu“. Najnovšie tvorcovia usporiadali turnaj „FreeFortnite Cup“, ktorý sa odohral dnes 23. októbra.

Epic Games provokuje Apple

Zdá sa, že autori jedenej z najznámejších hier súčasnosti ani zďaleka nekončia s útokmi na cupertinského giganta. Už o niekoľko dní sa uskutoční FreeFortnite Cup (23. október), ktorého sa môžu zúčastniť ľudia z celého sveta.

Pokiaľ vám hra ostala vo vašom iPhone, môžete v nej pokračovať. Ak ste ju ale nikdy nemali nainštalovanú, na App Store ju už nestiahnete. Epic Games navyše ani nemôže vykonať update. Používatelia sa tak nachádzajú v druhej sezóne a štvrtej kapitole.

Samotný turnaj FreeFortnite Cup ponúka šancu získať viacero zaujímavých cien. Spomenúť by sme mali herné či dokonca fyzické oblečenie. Tak isto sa tu nachádzajú notebooky Alienware, tablety Samsung Galaxy Tab S7, telefóny OnePlus 8, Xbox One X či Nintendo Switch (všimli ste si, že tu nie je nič od Apple?).

Pokiaľ po spustení druhej kapitoly a štvrtej sezóny zostanete pozadu, odložte svoj telefón a pokračuje na inej platforme ako napríklad PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Mac, Geforce Now… Tvorcovia vyzývajú k tomu aby ste sa pripojili do boja proti App Store. Pomôžete napríklad používaním hashtagu #FreeFortnite na sociálnych sieťach.

Epic Games takisto zdieľalo tipy pre „postihnutých“ iOS používateľov. Odporúča im, aby sa ubezpečili, že ich herné údaje zostanú uložené na online účtoch (Epic) a pohľadali iné alternatívne zariadenia, na ktorých môžu pokračovať v hraní. V prípade Androidu môžete využiť inštaláciu aplikácie prostredníctvom iných prostriedkov ako je napríklad Galaxy Store od Samsungu (hra bola odstránená aj z Google Play).

zdroj

Prečítajte si tiež  Petr Mára vám ukáže, či si na Macu Pro môžete zahrať Cyberpunk 2077 a Fortnite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.