Sociálna sieť TikTok prináša podľa mnohých expertov viaceré bezpečnostné riziká. Aplikácia totiž zbiera dáta o používateľoch z celého sveta a následne ich posiela na servery do Číny, odkiaľ sama pochádza. To je hlavný dôvod, prečo voči TikToku začali zavádzať opatrenia nie len krajiny, ale aj inštitúcie. Tou ďalšou je podľa agentúry Reuters Európsky parlament.

Európsky parlament mal podľa oficiálnych vyjadrení nasledovať dve popredné inštitúcie EÚ, ktoré sú zamerané na tvorbu politiky. Žiaden z jeho zamestnancov už vo svojom telefóne nemôže mať nainštalovaný TikTok, pretože by to mohlo ohroziť bezpečnosť. Európsky parlament je znepokojený tým, kto všetko môže mať prístup k osobným údajom používateľov.

Ešte minulý týždeň urobila rovnaké rozhodnutie aj Európska komisia a Rada EÚ. Ani týmto inštitúciám sa nepáči, že aplikáciu TikTok prevádzkuje čínska firma ByteDance, ktorá môže spolupracovať priamo s čínskou vládou a na základe zozbieraných dát od používateľov z celého sveta potom presadzovať svoje záujmy. Číňania už niekoľkokrát popreli, že by TikTok zneužívali na podobné účely. Otázne však zostáva, či hovorili pravdu.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI REKLAMA
REKLAMA

Nový zákaz začne platiť už 20. marca 2023 a vzťahovať sa bude výhradne na zariadenia vlastnené inštitúciou, do čoho spadajú mobilné telefóny alebo tablety zaregistrované v aplikácii na správu mobilných zariadení Európskeho parlamentu.

Agentúra Reuters ale poznamenáva, že inštitúcia odporúča aj odstránenie aplikácie TikTok z osobných zariadení zákonodarcov a zamestnancov. K vymazaniu ich však pochopiteľne nútiť nemôže.

Na celú vec reagoval aj TikTok, ktorý uviedol, že zákazy sú zbytočné a založené na zásadných omyloch. Každopádne to vyzerá ako začiatok konca TikToku v Európe. Aplikácia tu môže začať zažívať podobné ťažké časy, ako tomu bolo v minulosti v USA. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či si myslíte, že zákaz TikToku vo vyššie uvedených inštitúciách je správny krok. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spotify sa mení na TikTok. Pozrite sa na nový vizuál najrozšírenejšej hudobnej platformy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -