TikTok je jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí súčasnosti. Táto platforma, ktorá sa zameriava na zdieľanie krátkych videí, však dlhodobo čelí kritike zo strany expertov na kybernetickú bezpečnosť, ktorí varujú, že zbiera príliš veľa informácií o používateľoch a ku týmto dátam môže mať prístup čínska vláda.

Ako teraz informoval portál Macrumors, pokiaľ sociálna sieť nepristúpi na nové požiadavky Bidenovej administratívy, hrozí jej trvalý zákaz v USA. A podmienky sú naozaj prísne. Ak má TikTok v krajine naďalej fungovať, jeho čínski vlastníci musia predať svoje podiely Američanom.

Macrumors sa konkrétne odvoláva na správu z denníka The Wall Street Journal, ktorý uviedol, že táto prísna požiadavka prišla od Výboru pre zahraničné investície v USA. Ide o federálnu pracovnú skupinu, ktorá sa skladá z viacerých agentúr a ktorá dohliada na národno-bezpečnostné riziká cezhraničných investícií.

Ide o najnovší krok, ako vyriešiť otázku ohrozenia kybernetickej bezpečnosti v USA, ktorú TikTok reálne predstavuje. Ako sme písali v našom nedávnom článku s odvolaním sa na The Guardian, túto sociálnu sieť v súčasnosti v USA využíva cez 100 miliónov ľudí.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Tí s ňou zdieľajú svoje osobné údaje, informácie o mobilnom zariadení či dokonca to, čo si práve skopírovali do clipboardu.

TikTok má jednoducho prístup ku ohromnému množstvu dát, kvôli čomu sa stáva potencionálne nebezpečným a prihlásení používatelia by to nemali ignorovať.

Zákazy TikToku sa objavujú po celom svete. Dokonca aj u nás na Slovensku

TikTok
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov / Hello I’m Nik (úprava redakcie)

Bidenova administratíva nariadila ešte vo februári tohto roka všetkým federálnym agentúram, aby sa postarali o odstránenie aplikácie TikTok z vládnych zariadení svojich zamestnancov.

Na túto iniciatívu následne reagovali aj desiatky iných krajín či inštitúcií, ako napríklad Európsky parlament alebo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, o čom sme vás informovali v tomto článku.

Sociálna sieť, ktorú prevádzkuje čínska spoločnosť ByteDance je v hľadáčiku amerických úradov už niekoľko rokov. Po prvýkrát ju chcel zakázať v Google Play či App Store predchádzajúci prezident Donald Trump ešte v septembri 2020 no nepodarilo sa mu to. Teraz sa to možno zmení počas úradovania jeho nástupcu.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Instagram chystá revolučné vylepšenie, na ktoré čakáme už roky

Spoločnosť ByteDance chcela zabrániť čínskej vláde, aby mala prístup k dátam používateľov TikToku 

TikTok na displeji iPhonu
Zdroj: Unsplash / Franck

Spoločnosť ByteDance pochopiteľne nechce, aby bola jej aplikácia TikTok zakázaná, a preto ešte v roku 2022 predložila plán, v ktorom dopodrobna vysvetlila, akým spôsobom chce zabrániť čínskej vláde, aby mala prístup k osobným údajom používateľov z USA.

Zároveň tiež chcela americkej vláde ponúknuť špeciálny systém, vďaka ktorému by mala dohľad nad celou platformou. Téme sa venoval portál The New York Times.

Diskusie medzi spoločnosťou ByteDance a americkou vládou na túto tému však uviazli na mŕtvom bode a podľa všetkého sa dodnes nepohli. Uvidíme teda, akú má táto sociálna sieť, ktorá je schopná naplno konkurovať Facebooku, Instagramu či Snapchatu budúcnosť.

banner loopi
Reklama

Napíšte nám do komentára, či si myslíte, že sa ju podarí zakázať. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -