Mám ešte v živej pamäti, ako mi rozdelenie sociálnej siete Facebook na samostatnú aplikáciu pre timeline a Messenger prekážalo. Išlo skrátka o zmenu, na ktorú sa ťažko zvykalo. S odstupom času ju ale hodnotím kladne a dnes si už neviem predstaviť, že by to fungovalo ináč.

Prečítajte si tiež  Facebook prináša end-to-end šifrovanie do video a audio hovorov cez Messenger

Od uvedenia aplikácie Messenger, ktorá patrí medzi najsťahovanejšie a najpoužívanejšie na svete ubehlo už dlhých 10 rokov. Facebook sa to rozhodol osláviť a pridal do nej niekoľko výborných funkcií, ktoré si možno zamilujete.

Začneme hneď niečím, čo na Slovensku zatiaľ nebude fungovať. Pokiaľ sa ale nachádzate v USA, sociálna sieť tu zaviedla nový spôsob, ako prijímať peňažné dary cez službu Facebook Pay.

Akonáhle prebehne transakcia, na obrazovke zariadenia sa objavia virtuálne balóniky. Je to drobná a príjemná animácia, ktorá ubezpečí používateľa, že platba dorazila bezpečne tam, kam ju chcel poslať.

Toto vás bude zaujímať aj na Slovensku 

Čo je však omnoho dôležitejšie, v skupinových konverzáciách budete môcť opäť začať používať obľúbené ankety. Táto funkcia tu už v minulosti bola a nevedno prečo postupne zmizla. Ako dlhoroční používateľ Messengeru ale hovorím, že tu veľmi chýba a presne preto sa na ňu teším.

Za zmienku potom stoja aj nové nálepky či narodeninové efekty, ktorými si budete obohacovať komunikáciu s priateľmi. Messenger je zároveň obohatený o niekoľko menej podstatných funkčných detailov, ako napríklad ľahšie zdieľanie kontaktov a podobne.

Všetky vylepšenia by už mali byť dostupné na území USA, kde sa rýchlo pretestujú, doladia a následne poputujú aj do našich zariadení.

Hoci Facebook neuviedol žiaden konkrétny dátum, odhadujeme to na niekoľko dní či maximálne týždňov.

Napíšte nám do komentára, čo sa vám páči najviac.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here