Facebook vraj vyvíja alternatívu pre Clubhouse

Len pred mesiacom sa vo veľkom začalo diskutovať o Clubhouse. Celosvetový fenomén oslovil verejnosť a sociálna sieť na pozvánky sa stala niečím výnimočným. Pochopiteľne to zaujalo aj jej konkurentov, ktorí nechcú byť “o nič horší”.

Na internete sa objavili správy, že konkrétne Facebook už pracuje na vlastnej alternatíve. Známy portál The New York Times uviedol, že by sa malo jednať o samostatnú aplikáciu podobne ako Messenger, Instagram či WhatsApp.

- Reklama -

Podľa dostupných informácií je celý projekt v rannej fáze vývoja a ak naozaj príde, pravdepodobne si naň počkáme ešte niekoľko dlhých mesiacov. Správa je to každopádne zaujímavá, nakoľko len potvrdzuje povesť technologickej spoločnosti.

Vo všeobecnosti platí, že keď sa objaví niečo nové a inovatívne na trhu, Facebook to okamžite skopíruje a vytvára vlastné alternatívy. Spomeňme si napríklad na 24 h príbehy (Snapchat), Reels (TikTok) či krátke videá (Vine) atď…

Na záver sa hodí doplniť, že správa od The New York Times prichádza iba päť dní potom, ako sa CEO Facebooku, Mark Zuckerberg, pripojil do Clubhouse, aby diskutoval na tému budúcnosti rozšírenej a virtuálnej reality.

- Reklama -
ZDROJTheVerge
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here