Spoločnosť Google neustále pracuje na tom, aby ľuďom zabezpečila čo najpohodlnejšie používanie jej služieb. Pred pár hodinami sme vás informovali o zavedení bezpečnostných kľúčov, ktoré si môže podľa tohto návodu nastaviť každý. Teraz tu máme, ale ďalšiu novinku, ktorá sa týka Gmailu. Google o nej informovalo prostredníctvom svojho blogu a už teraz vieme, že bude mimoriadne praktická.

Technologický gigant konkrétne píše, že už od roku 2021 pracuje na zavádzaní technológie BIMI pre e-mailovú komunikáciu, vďaka ktorej môžu môžu používatelia overovať svoje účty, ako aj logo spoločnosti, na základe čoho sa v ich e-mailoch môže zobrazovať avatar. Okrem iného sa však pri logu objaví aj ikona „modrej fajky„, ktorá vám dá najavo, že vám nepíše žiaden podvodník.

Google to dokonca poistilo možnosťou, ktorá vám zobrazí viac informácií, keď na modrú ikonu presuniete kurzor myši. Ľahko tak zistíte, či Google preverilo u odosielateľa vlastníctvo domény, ako aj loga, ktoré sa vyskytuje v jeho profilovke.

Gmail - modrá fajka pri overení účtu
Zdroj: Google

Dnes je e-mailová komunikácia veľkých spoločností často zneužívaná hackermi, alebo rôznymi podvodníkmi, ktorí sa za ne vydávajú. Novinka by mala začať fungovať od 3. mája 2023, no priznáme sa, že sme na ňou v redakcii zatiaľ nestreli. Určite je to len otázka času.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -