Pokiaľ nemáte radi Safari, v iOS 14 si budete môcť zvoliť taký predvolený prehliadač, aký vám najviac vyhovuje. Patrí sem samozrejme aj Google Chrome, na ktorom vývojári stále tvrdo pracujú. Teraz dostala jeho beta verzia zaujímavú funkciu, ktorá umožňuje používať heslá (ktoré sú v ňom uložené) aj v iných aplikáciach.

Google Chrome dostane pre iOS zaujímavú novinku

Tvorcovia Google Chrome tvrdo pracovali na tom, ako na platforme iOS rozšíriť jeho využiteľnosť. Teraz na to pravdepodobne prišli. Po novom sa bude v appke nachádzať „správa hesiel“, ktorá má byť postavená hneď vedľa kľúčenky (od Apple) alebo 1Password.

V praxi to teda bude vyzerať tak, že pokiaľ sa budete prihlasovať do nejakej aplikácie (kde už máte účet), využiť budete môcť aj Google Chrome na to, aby ste sa dostali dnu. Mnohí z nás majú tento prehliadač nainštalovaný napríklad aj na počítačoch spolu s uloženými heslami. Podobný krok je teda celkom logický a kvitujeme ho.

Novinka ešte nie je dostupná pre bežných používateľov. Vyskytla sa iba v beta verzii, ktorá je určená pre testovanie vývojárom. Zatiaľ teda nevieme ohodnotiť, ako to celé funguje. Každopádne sa jedná o dosť atraktívne vylepšenie.

Samotné ladenie môže trvať niekoľko dní, týždňov či mesiacov. Google zatiaľ neuviedlo, kedy sa novinky dočkáme v praxi. Nechajme sa teda prekvapiť… Čo hovoríte na túto rozšírenú funkcionalitu prehliadača vy? Za nás absolútne skvelé. Pokiaľ niekto preferuje služby od tejto firmy, bude k ním mať oveľa lepší prístup…

zdroj

Prečítajte si tiež  EÚ tvrdo zasiahlo proti Apple: Zákon o digitálnych trhoch naruší a navždy zmení tieto inovácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.