Hranie počítačových hier sa v najbližších rokoch zmení na nepoznanie. Minimálne tak to tvrdia analytici. Virtuálna a rozšírená realita je čoraz dostupnejšia a tvorcovia do nej pretvárajú aj staršie tituly legendárnych hier, ktoré sme tak milovali na počítačoch alebo herných konzolách.

Spomenúť musíme napríklad Resident Evil 4, ktoré sa nedávno predviedlo vo VR podobe. Na Oculus Quest 2 však čoskoro prídu ďalšie hry vrátane obľúbeného a doslova až legendárneho Grand Theft Auto: San Andreas.

Informoval o tom Mark Zuckerberg

Nejde pri tom o žiaden neistý únik ale o informáciu, ktorú nám prezradil priamo CEO Meta (bývalý Facebook) Mark Zuckerberg.

Spoločnosť pod jeho vedením chce priniesť do headsetu jednu z najvydarenejších hier s otvoreným svetom, aké sme začiatkom tisícročia mohli hrať.

Žiaľ, ako to už pri podobných oznámeniach býva, generálny riaditeľ Meta bol vo vyjadreniach veľmi skromný a tak sme sa nedočkali žiadnych ďalších detailov.

Podobne je na tom aj štúdio Rockstar, ktoré má aktuálne plné ruky práce s remastrom GTA Trilogy a ku vedným skutočnostiam sa zatiaľ odmietlo vyjadriť. Nepoznáme teda cenu a ani dátum vydania.

Prečítajte si tiež  Toto video vám ukáže, čo všetko sa zmenilo v grafike GTA Trilogy

Pokiaľ si pozrieme na oficiálne internetové stránky spoločnosti Oculus, nájdeme na nich iba nasledovnú informáciu: „nový pohľad na Los Santos, San Fierro a Las Venturas v porovnaní s vašimi doterajšími skúsenosťami v jednom z najikonickejších otvorených svetoch herného priemyslu.“

Grand Theft Auto: San Andreas bolo pôvodne vydané na PlayStation 2 ešte v roku 2004 a odvtedy sa ukázalo na ďalších konzolách, PC či dokonca mobilných zariadeniach s operačným systémom iOS a Android.

Sme veľmi zvedaví, aké to bude hrať ho v rozšírenej realite. Veľmi sa na to tešíme!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtomsguide
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.