Aj keď prišla služba HBO Max na Slovensko iba v marci, už dnes vieme, kedy bude ukončená. Prezradil nám to generálny riaditeľ spoločnosť Warner Bros Discovery David Zaslav počas posledného telefonátu s investormi. Ako píše The Verge, Podľa Zaslava sa nemusíme obávať, že o HBO Max úplne prídeme. V lete 2023 má prísť na trh nová služba, ktorá bude spájať HBO Max a Discovery Plus do jednej aplikácie / webovej stránky. Na Slovensku sa s ňou stretneme neskôr.

Aj keď je HBO Max relatívne čerstvá novinka, podľa Zaslava má nedokonalý technologický základ. Používatelia mávajú problém s prehrávaním obsahu, čoho dôvodom sú časté sťažnosti.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Platforma Discovery Plus je navrhnutá lepšie a preto bude slúžiť ako základ novej služby, ktorá však bude mať k dispozícii aj všetok program z HBO Max. Názov nového konkurenta pre Netflix či Apple TV+ zatiaľ nepoznáme, no už teraz vieme, že sa môžeme tešiť na ohromné množstvo obsahu.

Na Slovensku až v roku 2024

HBO MaxAko dopĺňa portál Variety, so zavádzaním novej služby sa máme prvýkrát stretnúť v lete 2023 v Spojených štátoch, pričom na jeseň toho istého roku bude dostupná aj v Latinskej Amerike. Do Európy by mala novinka doraziť začiatkom roka 2024 a do zvyšných častí sveta o niekoľko mesiacov neskôr.

HBO Max teda na Slovensku skončí približne 2 roky potom ako začalo. Predplatitelia a zákazníci ale dostanú podstatne viac obsahu a prepracovanejšiu aplikáciu. Či sa bude meniť predplatné alebo balíky zatiaľ uvedené nebolo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ešte doplníme, že HBO Max a Discovery+ dosiahli spoločne podľa Zaslava v uplynulom štvrťroku 2022 až 92,1 milióna predplatiteľov, čo je nárast o 1,7 milióna v porovnaní s Q1 2022. Pokiaľ by sme sa pozreli na medziročný rast, Warner Bros Discovery zaznamenala posun až o 22 % zo 75,8 milióna predplatiteľov. Nedá sa teda povedať, že by sa firme nedarilo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -