Zdá sa, že autorom jednej z najpopulárnejších online hier pre iOS a Android už došla trpezlivosť a tak sa rozhodli vo veľkom konať. Spoločnosti Apple a Google ženú rovno pred súd za to, že sa v internetových obchodoch nachádza úplný klon PUBG, ktorý ani po viacerých výzvach neodstránili.

Konkrétne je reč o hernom titule Free Fire od vývojárov Garena Online, ktorý je medzi hráčmi značne populárny pričom kopíruje viaceré prvky z PUBG.

Spoločnosť Krafton odhaduje, že Free Fire ju ročne oberá o zisky vo výške zhruba 100 miliónov dolárov a to nie je zanedbateľná čiastka.

Krafton sa pôvodne obrátil na spoločnosti Apple, Google či Garena Online ešte v decembri minulého roka so žiadosťou aby bola táto hra odstránená. V žalobe sa dokonca spomína aj video-knižnica YouTube za to, že sa na nej nachádzajú videá zachytávajúce hru Free Fire.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Dúfajme, že efekt nebude opačný 

A pokiaľ si jedno z videí pozriete a už ste v minulosti hrali PUBG, objektívne musíte dať tvorcom tohto celosvetového fenomenú za pravdu, že ich herné štúdio Garena Online bez hanby kopíruje. Samotné hry pôsobia v niektorých situáciach na nerozoznanie rovnako.

Prečítajte si tiež  Vývojári PUBG vyhrali nad hackermi. Tí im musia zaplatiť neuveriteľné odškodné!

Uvidíme ako celý prípad dopadne a či Free Fire niekedy skutočne zmizne z App Store alebo Google Play. Stále totiž existuje šanca, že takáto medializácia hre iba pomôže a ak sa ju kompetentní nerozhodnú odstrániť, môže nadobudnúť ešte väčšiu popularitu. A to určite tvorcovia PUBG nechcú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.