To, že hra GTA 6 bude musieť spĺňať tie najvyššie nároky hráčov z celého sveta je snáď každému nad svetlo jasné. Vedia to samozrejme aj v spoločnosti Take-Two, ktorá vlastní na hernú sériu Grand Theft Auto franšízu. Ako informuje portál Eurogamer, fanúšikovia sa môžu tešiť na mimoriadne dynamické a realistické animácie. Pomôže tomu nový patent, ktorý získali vývojári.

O túto informáciu sa postaral leaker Tobbelobben30 na sociálnej sieti Reddit. Zahraničné médium poznamenáva, že tento nick sa zhoduje s menom Tobias Kleanthous, ktoré sa spája s únikmi o GTA 6 a zároveň s herným štúdiom Rockstar Games, v ktorom medzi rokmi 2014 až 2021 pracoval ako špecialista na AI/hranie a animáciu.

Práve on má byť autorom patentu s názvom „System and Method for Virtual Character Locomotion„, ktorý je opisovaný ako animované riadenie pohybu založené na niektorých základných technológiách.

Revolučný spôsob vytvárania animácií 

Z patentu je možné vyčítať, že vývojári vytvorili akúsi knižnicu pozostávajúcu z malých stavebných blokov zaznamenávajúcich rôzne pohyby postáv, ktoré sa dajú následne kombinovať a vytvárať tak širokú škálu unikátnych animácií.

Tobbelobben30 to pripisuje k zaujímavému príkladu. Predstavte si postavu v hre, ktorá kráča v daždivom počasí, je unavená a ešte k tomu zranená. Namiesto toho, aby vývojári vytvárali samostatné animácie, čo je zbytočne zdĺhavý proces využijú základné „stavebné kamene“ z knižnice, pomocou ktorých prirodzene zostavia pohyby postavy.

Hra GTA 6 by mala mať vďaka tejto inovácii podstatne rozmanitejšie a realistickejšie animácie, ktorú budú zodpovedať počasiu, energetickej úrovni postáv a tiež zraneniam. Toto celé ma zapríčiniť efekt, v rámci ktorého bude hra GTA 6 podmanivejšia. Nechajme sa teda prekvapiť, aký bude skutočný výsledok.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na iPhone mieri nový Assassin's Creed. Má neuveriteľne vydarenú grafiku (+ video)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -