Celý svet už netrpezlivo čaká na premiéru herného titulu Grand Theft Auto 6, ktorý aktuálne dokončujú vývojári z herného štúdia Rockstar Games. A aj keď má ísť o veľkolepé vydanie, hráči môžu naraziť na poriadny problém. Tým má byť podľa nedávneho úniku extrémne vysoká cena.

Pokiaľ ste v posledných mesiacoch zaznamenali veľké zdražovanie AAA herných titulov, ktorých cena v niektorých prípadoch dosiahla až 70 $, oproti tomu, čo sa hovorí o GTA 6 je to vlastne iba slabý odvar. Hra, na ktorej sa pracuje už niekoľko rokov by totiž mohla túto čiastku zdvojnásobiť a ešte niečo pridať navyše. Únik hovorí až o sume 150 $, čo bude u hráčov považované za totálne astronomickú čiastku.

Samozrejme ide len o uniknuté neoverené informácie, ktoré sa zatiaľ nepodarilo oficiálne potvrdiť. Každopádne GTA 6 bude veľkolepý titul, o ktorý bude v čase vydania enormný záujem.

Aj keď môže byť teda cena na úrovni 150 $ absurdná, kto iný, ako Rockstar Games si ju môže dovoliť nasadiť na svoj titul?

Najdrahšia hra v histórii

Netreba totiž zabúdať, že na hru čakáme už viac, ako 10 rokov. Posledné GTA 5 bolo po prvýkrát zavedené do predaja 17. septembra 2013 a od tej doby dodnes hru živí najmä extrémne prepracovaný online svet.

Pri GTA 6 sa hovorí o tom, že vývojári na nej pracujú minimálne 6 rokov a celkové investície na jej vývoj dosiahli hodnotu 2 miliárd amerických dolárov.

Pokiaľ by sa tieto informácie ukázali, ako pravdivé, znamenalo by to, že GTA 6 je vôbec nahdrahšia hra histórie a svojho predchodcu prekonáva desaťnásobne. Na GTA 5 vývojári minuli „len“ približne 200 miliónov dolárov.

Kedy vyjde GTA 6? 

GTA 6 môže byť oficiálne oznámené už tento rok, no do predaja sa dostane pravdepodobne až koncom roka 2024 alebo začiatkom roka 2025. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Najnovšie Apple Watch kúpite za rekordne nízku cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -