Nebudeme si klamať, keď napíšeme, že GTA San Andreas patrí medzi najlegendárnejšie tituly, aké kedy uzreli svetlo sveta. Aj keď sa pôvodné uvedenie hry na trh datuje ešte k roku 2004, autori sa titul rozhodli „kompletne“ prepracovať koncom roka 2021, kedy vyšiel spolu s GTA III a GTA Vice City ako oficiálny Remaster.

Hoci hráčom sľuboval modernejšiu grafiku a vylepšený zážitok, opak bol pravdou. Na projekte pracovalo 25 ľudí a vo finále skončíl totálnym fiaskom. Dokonca sa objavili názory, že trojica hier GTA: Trilogy sú technickou katastrofou a možno by bolo lepšie, keby ku ich vydaniu nikdy nedošlo.

Presne tohto sa chytil známy YouTuber 12th Hour, ktorý dostal odvážny nápad. V priebehu 12 hodín vymodeloval celú ulicu Grove Street, na ktorej sa odohrával príbeh GTA San Andreas a rovnako prepracoval aj hlavnú postavu CJ, ktorý sa dočkal oveľa realistickejších čŕt tváre.

Vo výsledku nám ukázal koncept, ktorý ukazuje klasické GTA San Andreas v neuveriteľnej grafike. Ak by sa toto dostalo do predaja, problém by možno malo aj podstatne modernejšie GTA V.

V Rockstar Games žiaľ remaster zobrali na príliš ľahkú váhu a dopadlo to obrovským sklamaním a kritikou vývojárov. Iste, prepracovať skoro 20 ročnú hru na takúto úroveň je technicky aj finančne náročné. Možno by však stačilo, aby sa tvorcovia aspoň z polovice pohrali s detailmi a hlavne nedopustili vznik obrovského množstva chýb, ktorým remastrované GTA San Andreas totálne „zabili“.

Pozrite si video pod týmto odstavcom a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Nenašli ste pod stromčekom iPhone? Nevadí! Vieme kde ho kúpite naozaj lacno
Môže ťa zaujímať
- Reklama -