V Cupertine sa vždy snažili, aby bol ich softvér vyladený na 100 %. Hoci sa v ňom stále stretávame s rôznymi chybami a nedokonalosťami, drvivá väčšina problémov zmizne už počas zdĺhavého procesu beta testovania, ktorý predchádza uvedeniu plnej aktualizácie. V súčasnosti používame operačný systém iOS 14.5.1, no o pár dní bude dostupná aktualizácia iOS 14.6.

Dôkazom nie je iba pondelkové vydanie RC verzie (Release Candidate) ale aj dnešné vydanie iOS 14.7 pre vývojárov v rámci prvej bety. Nie je veľmi bežné, aby Apple testovalo dve veľké aktualizácie súčasne, no v určitých situáciach (keď už testovanie jednej z nich finišuje) sa to môže stať.

- Reklama -

Posledný veľký update iOS 14

Momentálne žiaľ nevieme povedať, čo presne iOS 14.7 prinesie. Jeho oficiálne uvedenie na trh však príde určite až po WWDC 2021, kde sa predstaví iOS 15. Fanúšikovia si teda iOS 14.7 budú inštalovať v čase, keď už budeme testovať beta verzie nástupcu.

Podľa dostupných informácii pôjde zároveň o posledný veľký update, ktorý iOS 14 počas tohto roka dostane. Neskôr sa už budú vydávať len menšie aktualizácie určené pre staršie zariadenia (iPhone SE prvej generácie a iPhone 6S), ktoré nebudú podporovať iOS 15.

Pokiaľ už náhodou testujete iOS 14.7, napíšte nám do komentára, čo je v operačnom systéme nové. Informácia je zatiaľ iba veľmi čerstvá a novinky sa postupne odhaľujú.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.