V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Týždenná akcia na príslušenstvo

tyzdenna-akcia-na-prislusenstvo-17.4---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

V prípade, že si si ešte nevšimol, rozhodli sme sa, že budeme pripravovať každý týždeň originálnu zľavu na iPhone príslušenstvo v spolupráci s internetovým obchodom iPhoneDoplnky.eu. Každý týždeň tak môžeš získať super zľavu na super produkt. Návod ako na to nájdeš v našom seriáli: Zľava na tento týždeň 17-23.4.2016


Vieme kedy bude WWDC 2016

WWDC-2016---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tohtoročná celosvetová developerská konferencia Apple sa bude konať tento rok už po desiaty raz. Záujem developerov zúčastniť sa tohoto eventu je aj napriek vysokej cene vstupenky obrovský. Kto by však nechcel zažiť atmosféru v srdci Apple?

Kedy a kde sa konferencia bude odohrávať sa dozvieš v našom článku: WWDC 2016 už tento jún!


Apple vylepšil 12″ MacBook!

12-mackbook---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Spoločnosť Apple pokračuje v zaužívanom zlepšovaní modelov svojich MacBookov, nevynímajúc najnovší model, ktorý je rýchlejší nielen vďaka procesoru, ale aj grafike. Pôvodne sa očakávalo, že vylepšenia sa dočkáme už na marcovom špeciálnom evente, no nestalo sa tak.

Presné špecifikácie nájdeš v našom článku: Apple vylepšil 12″ MacBook


Rcenzia Creative Muvo mini

recenzia-Creative-Muvo-mini---titulná-fotografia---SvetApplerecenzia-Creative-Muvo-mini---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Určite máme všetci veľmi radi hudbu  a počúvame ju úplne každý deň. Leto sa blíži a s ním aj rôzne akcie a párty. No a čo nemôže chýbať na správnej párty? Predsa dobrá hlasná hudba. To nieje vždy jednoduché – počúvať hudbu nahlas a v dobrej kvalite. Preto tu máme pre teba možno dostupné riešenie s názvom CREATIVE MUVO mini.

A ty sa teraz spolu snami môžeš pozrieť, na čo sa môžeme tešiť a to v článku: Recenzia CREATIVE MUVO mini, malý, odolný a kvalitný!


FBI prelomila iPhone 5C, ale načo…? 

iPhone-5C-fbi-----titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Prakticky už od januára sledujeme prípad Apple vs. FBI, v ktorom hral významnú rolu istý terorista so San Bernardina. Ten spolu so svojou manželkou spáchal teroristický útok, ktorý má žiaľ až 14 obetí. FBI sa dostala k iPhonu tohto teroristu, no Apple nechcelo smartfón kvôli ochrane osobných údajov odomknúť. Nešlo o to, že by podporovalo terorizmus, ale na základe toho, že svoje telefóny predáva ako najbezpečnejšie na svete, chcelo, aby ľudia videli, že neurobí výnimku. FBI sa ale nevzdala a nakoniec sa do iPhonu 5C dostala. Nová informácia ale hovorí, že celý tento “škandál” bol vlastne úplne zbytočný.

Prečítajte si tiež  Jablková bublanina – týždeň 31.

Prečo? To sa dozvieš v článku: FBI prelomila iPhone 5C, nakoniec jej to však nebolo nič platné!


iPhone SE zničil najnovší Samsung Galaxy S7 Edge

iPhoneSE-GalaxyS7---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Začiatkom apríla začali celosvetové predaje iPhonu SE, a ako to už vo svete býva, po takmer troch týždňoch prichádzajú prvé rýchlostné testy tohto zariadenia. iPhone SE je viacmenej fantasticky vybaveným produktom a konkurencia bude mať čo robiť, aby dobehla štandard a latku, ktorú Apple týmto produktom za túto cenu stanovilo. V najnovších testoch poráža aj najsilnejšiu konkurenciu od Samsungu.

Celý test nájdeš v našom článku: iPhone SE zničil Galaxy S7 Edge


Prezradili sme ti naše 3 dôvody, prečo chceme Apple Car

Apple-Car---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple Car je stále témou, na ktorú je veľmi ťažké sa vyjadriť. Pracuje Apple na projekte vlastného vozidla? Ide len o spoluprácu s inou firmou na vozidle s technológiami Apple? Pri tomto projekte, ktorý sa vraj nazýva Titan koluje stále veľa otáznikov, no je viac ako jasné, že Apple v súvislosti s autami niečo pripravuje. Naznačuje to až príliš veľa indícií, ktoré robia z projektu vlastne také verejné tajomstvo, ako to povedal Elon Musk.

Preto sme si povedali 3 dôvody, prečo chceme auto od Apple a to v našom článku: iOS 10 koncept, ktorý sa ti zrejme zapáči!


EXKLUZÍVNE: Apple logá boli po celom svete opäť zelené!

zelene-logo-apple---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

To, že Apple je veľmi ekologická firma nie je len o tom, že recykluje svoje staré zariadenia či prevádzkuje obrovské plantáže solárnych panelov. Je to aj o tom, že sa snaží zvýšiť povedomie o dôležitosti ochrany životného prostredia a hoci ho určite sama pri výrobe zariadení znečisťuje, na druhej strane sa ho snaží ako jedna z mála takýchto firiem aj iniciatívne chrániť. Najnovšie nájdeme v Apple Storoch po celom svete zelenú stopku jablka, práve k 22.aprílu, ktorý sa datuje ako Deň Zeme.

My máme dokonca vlastné foto priamo z New Yorku, ktoré nájdeš v našom článku: Ako ušetriť batériu a zároveň mať zapnutý Night Shift?


Priniesli sme jednoduchý návod na to, ako poslať prázdnu SMS

prazdna-sms---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Odoslať prázdnu textovú správu je problémom mnohých majiteľov iPhonov, ktorí nemajú dostatok skúseností s jeho používaním. Spôsob, ako takúto správu odoslať je jednoduchší ako si myslíš.

Nájdeš ho v našom článku: Ako jednoducho odoslať prázdnu SMS?


Na Apple Car sa tajne pracuje aj v Európe!

apple-car-europa---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Doteraz sa podľa dohadov tvrdilo, že kalifornský gigant Apple pracuje na svojom projekte Apple Car len v USA, konkrétne v Kalifornii. Podľa nových správ má však Apple tajné laboratórium aj v Európe, kde pracuje na vývoji nového automobilu.

Prečítajte si tiež  Jablková bublanina - týždeň 21.

Viac informacii nájdeš v našom článku: Na Apple Car sa tajne pracuje aj v Európe


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here