Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete WhatsApp sa v uplynulých týždňoch dočkala početného množstva inovácií. Vývojári sem napríklad pridali možnosť dodatočnej úpravy správ, ako aj špeciálny režim na zamykanie chatov. Ako sa však zdá, platforma, ktorú aktuálne používajú 2 miliardy ľudí po celom svete, má aj svoje problémy. A tie nie sú príjemné.

Upozornil na ne portál XDA-Developers, ktorý si všimol nepríjemnú chybu. Tá spôsobuje, že ak vám niekto pošle špeciálny link, vaša apka spadne a vo väčšine prípadoch sa nedá používať. Tento nepríjemný problém bol doposiaľ zaznamenaný len na zariadeniach s operačným systémom Android, avšak nie je vylúčené, že sa s ním môžete stretnúť aj na vašom iPhone s iOS. V oboch prípadoch by ste teda mali byť obozretní.

Samotný odkaz, ktorý aplikácii spôsobuje nečakané problémy je „wa.me/settings“. Ak vám ho niekto zo škodoradosti poslal, dá sa s tým samozrejme vysporiadať. V prvom rade môžete počkať na aktualizáciu aplikácie, čo však môže trvať niekoľko dní alebo dokonca týždňov.

Ďalšie riešenia, ktoré môžete urobiť okamžite 

Druhou možnosťou je potom odstránenie chatu spolu s vyššie uvedeným odkazom, vďaka čomu sa s ním už aplikácia nebude zapodievať. Ak by ste si však chceli chat zachovať, odkaz môžete skúsiť vymazať cez oficiálny WhatsApp Web.

Všetky správy vám vďaka tomu zostanú v zariadení a vy o ne neprídete. Webová aplikácia s dotyčným odkazom nemá žiaden problém.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple už nechce Samsung ako hlavného dodávateľa displejov pre iPhone. Vystrieda ho problémová čínska firma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -