Softvérová podpora produktov od spoločnosti Apple je skutočne obsiahla. iOS 15 sa bude dať nainštalovať aj na iPhone 6S, ktorý firma predstavila v roku 2015. Pokiaľ však nepreferujete updaty, po čase môžete mať s niektorými aplikáciami problém.

Výnimkou nie je ani v súčasnosti veľmi rozšírený Microsoft Teams, ktorý podľa oficiálneho stanoviska skončí s podporou operačného systému iOS 13 vo chvíli, keď budú mať používatelia možnosť prejsť na iOS 15.

Celé sa to udeje približne za mesiac a dotknúť sa to môže niekoľkých desiatok či stoviek tisíc používateľov, ktorí dlhodobo ignorujú updaty.

Stačí si aktualizovať systém, netreba meniť telefón 

Aj keď táto správa znie na prvý pohľad odstrašujúco, v skutočnosti si nebudete musieť vymeniť svoj iPhone alebo iPad, aby ste s touto službou nemali problémy. iOS 13 podporuje presne tie isté zariadenia, na ktorých môže bežať iOS 14 a dokonca aj iOS 15. Inými slovami, stačí novší softvér a nie hardvér.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Microsoft Teams je komunikačná platforma, ktorej význam sa zosilnil najmä počas pandémie COVID-19. Ľudia cez ňu telefonujú, vytvárajú video-konferencie či zdieľajú rôzne pracovné poznámky. Aj keď je zrušenie podpory pre iOS 13 pomerne tvrdým krokom, netreba sa mu čudovať.

Niektoré funkcie v Microsoft Teams sú priamo naviazané na operačný systém a presne preto vyžadujú jeho najaktuálnejšiu verziu. Dajte nám vedieť do komentára, či sa vás táto zmena dotkne alebo nie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJimore
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.