Fanúšikovia sociálnych sietí jasajte. Jedna z najpoužívanejších chatovacích apiek na svete dostala aktualizáciu na verziu 22.2.75, vďaka ktorej sú dostupné nové funkcie. WhatsApp ich v rámci beta verzií testoval niekoľko mesiacov a až teraz sa ich odhodlal sprístupniť širokej verejnosti.

Jednou z najdôležitejších noviniek je napríklad možnosť pozastaviť a obnoviť nahrávanie hlasových správ. Človek tak nebude musieť vždy začínať znovu a znovu, keď mu napríklad vypadne myšlienka, ktorú chcel povedať.

Samotná funkcia sa do beta verzií dostala ešte v októbri 2021, kedy ju mohla vyskúšať malá skupinka vývojárov a beta testerov. A keďže je už všetko na mobilných zariadeniach vyladené, WhatsApp sa pustil do testovania rovnakej funkcie aj pre počítače. Dátum jej oficiálneho vydania ale zatiaľ nie je známy.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

WhatsApp už podporuje nové funkcie v iOS 15

WhatsApp
Zdroj: El Correro

Dôležité je tiež povedať, že chatovacia aplikácia si oveľa lepšie rozumie s operačným systémom iOS 15 a konkrétne s jeho režimom Sústredenia. Ak budete mať záujem, po novom si môžete nastaviť, aby vám vybraní používatelia písali aj v čase, keď máte aktívny jeden z týchto režimov. Doteraz to nebolo možné, čo mohlo byť najmä pri pracovných konverzáciách trochu nepraktické.

Takisto podobne ako na Twitteri uvidíte po príchode novej správy aj profilovú fotku osoby, ktorá vám ju poslala na uzamknutej ploche. Opäť ide o funkciu, ktorá súvisí s posledným operačným systémom iOS 15.

Prečítajte si tiež  WhatsApp má problém. Užívatelia iPhonov sa sťažujú na padanie aplikácie

V blízkej budúcnosti dostane WhatsApp ešte viac nových funkcií, ktoré sa budú podľa vývojárov zavádzať v priebehu niekoľkých nasledovných týždňov. Spomenúť z nich môžeme napríklad odpovede, ktoré sú podobné tým v iMessage. Máme sa teda na čo tešiť!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.