Množstvo používateľov jablkových smartfónov sa v posledných hodinách stretlo s ťažkosťami s prístupom k aplikácii WhatsApp. Z neznámeho dôvodu aplikácia pre iOS padá krátko po tom, ako sa ju používateľ pokúsi otvoriť. Tento scenár sa spočiatku javil ako problém týkajúci sa novej aktualizácie iOS 15.2, no chybu hlásia aj používatelia pri starších verziách.

Prečítajte si tiež  Používate WhatsApp? Toto vylepšenie vás určite poteší!

Na chybu sa sťažujú užívatelia po celom svete. WhatsApp sa zrúti chvíľu po tom ako klepnete na ikonu aplikácie, čo znemožní prístup k zoznamu konverzácií alebo odosielanie správ ostatným užívateľom.

V App Store neboli v poslednom čase vydané žiadne aktualizácie pre WhatsApp a dokonca aj beta verzia aplikácie dostupná prostredníctvom služby TestFlight bezdôvodne padá. To naznačuje, že chyba môže byť spôsobená skôr problémom so servermi spoločnosti Meta (Facebook) než nejakou poruchou v aplikácii pre iOS.

WhatsApp

Na základe hlásení používateľov sa zdá, že chyba sa týka bežných aplikácií WhatsApp aj WhatsApp Business. Hoci niektorí používatelia spájajú dnešnú chybu s aktualizáciou iOS 15.2, aplikácia mala problémy aj s predchádzajúcimi verziami mobilného operačného systému. Spoločnosť WhatsApp zatiaľ chybu, ktorá postihuje používateľov iPhonov nepotvrdila.

V prípade oficiálneho stanoviska firmy alebo novej aktualizácie, ktorá tento problém rieši vás budeme informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.