Ešte v novembri minulého roka sme vás informovali o tom, že spoločnosť Microsoft pripravuje úplne novú aplikáciu Office pre iPhone. Doteraz sme ju mohli vidieť len vrámci beta testovania. Od dnes je však prístupná všetkým používateľom v App Store. Stiahnuť si ju môžete zadarmo.

Microsoft práve vydal Office pre iPhone.

Trvalo to relatívne dlho, kým sa spoločnosť Microsoft odhodlala vydať von svoju vynovenú aplikáciu Office, ktorá je od dnešného dňa dostupná v App Store pre všetkých používateľov bez nutnosti poplatku. Predchádzalo tomu ale dlhodobé testovanie a dolaďovanie, čo zas nemusí byť na škodu. Vďaka tomu máte k dispozícii ucelený a veľmi dobre fungujúci softvér, ktorý vás bude baviť aj na iPhone.

Aplikácia Microsoft Office pre iOS kombinuje pracovné appky z balíka. Bavíme sa o už spomínanom triu: Word, Excel a PowerPoint. Výhoda je v tomto prípade taká, že si ich nemusíte sťahovať všetky 3 samostatne. Stačí vám len jedna, ktorá ich obsahuje, vďaka čomu ušetríte priestor vo vašom iOS zariadení a zjednodušíte si prácu. Hodnotíme to, ako veľmi dobrý kompromis.

Microsoft práve vydal Office pre iPhone. Obsahuje Word, Excel a PowerPoint.
Microsoft práve vydal Office pre iPhone. Obsahuje Word, Excel a PowerPoint.

Nová appka Office ponúka okrem iného aj dodatočné funkcie. Jednou z nich je napríklad skenovanie dokumentov pomocou ikonky zvanej „objektív“ či napríklad jednoduchej možnosti písania poznámok. Samotné appky z balíčka môžete využívať potom kliknutím na ikonku „+“ situovanú v strede a následne vybratím možnosti „Dokumenty“. Všetko je jednoduché a zároveň aj veľmi prehľadné. Nestratíte sa…

Aplikácia vám tiež dovoľuje robiť „Akcie“. Nachádzajú sa tu naozaj zaujímavé doplnky, ktoré vám zjednodušia život. Sú to napríklad možnosti ako:

  • Preniesť súbory (zdieľanie súborov medzi telefónom a počítačom)
  • Konvertovať text z obrázkov (Preniesť obrázok na text alebo obrázok na tabuľku do Excelu)
  • Podpísať PDF dokument
  • Skenovať obrázky do PDF
  • Vytvorenie PDF súborov z obrázkov
  • Konvertovať dokumenty na PDF
  • Naskenovať QR kód

Appka je ešte len veľmi čerstvá a tak sme ju prebehli „len tak zbežne“. Už na prvý pohľad sme ale cítili, že funguje naozaj výborne a myslíme si, že bude vyhovovať väčšine používateľov. Na začiatku sa v nej ale treba trochu zorientovať. Keď tomu však prídete na kĺb, všetky problémy rázom zmiznú. Tak čo, vyskúšali ste aj vy nový Office pre iPhone? Čo naň hovoríte?

Microsoft office aplikácia
Microsoft práve vydal Office pre iPhone. Obsahuje Word, Excel a PowerPoint.
Prečítajte si tiež  Prečo sa jeden AirPod vybíja rýchlejšie ako druhý?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.