Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple bude musieť po rokoch zásadným spôsobom zmeniť to, ako funguje jej platforma iOS. Z dôvodu nových zákonov Európskej únie sa môže stať, že iPhone bude podporovať sideloading a teda inštaláciu apiek aj mimo internetového obchodu App Store. No a presne túto skutočnosť chce využiť podľa portálu MobileWordLive spoločnosť Microsoft.

Tento technologický gigant sa nechal počuť, že pracuje na nových internetových obchodoch s aplikáciami, ktoré budú dostupné na platformách iOS a Android. V súčasnosti sú v pokročilom štádiu vývoja a na trh by sa mohli dostať niekedy v roku 2024, keď nadobudne platnosť nový zákon o digitálnych službách.

Aj keď nie sú známe konkrétne aplikácie, ktoré by Microsoft mohol ponúknuť vo svojom novom internetovom obchode na platformách iOS a Android, predpokladá sa, že by mohlo ísť o softvér, ktorý bude súvisieť s produktivitou a taktiež mobilným hraním.

Microsoft vidí v mobilných hrách dieru na trhu

Microsoft totiž uviedol, že postupne sa dostávame do sveta, v ktorom zákazníci nebudú obmedzovaní na niekoľko obchodov s aplikáciami, aby si mohli do svojich mobilných zariadení nainštalovať svoje obľúbené herné služby. A tým aj tak trochu naznačil, aké sú jeho plány.

Netreba totiž zabúdať, že Microsoft čaká na schválenie dohody o akvizícii Activision Blizzard a teda spoločnosti, ktorá sa už viac ako 15 rokov zaoberá vývojom počítačových a konzolových hier. Technologický gigant vidí v mobilnom hraní obrovskú dieru na trhu a je naplno odhodlaný ju vyplniť svojou vlastnou službou.

Najskôr musí prebehnúť vyšetrovanie 

Napríklad herné tituly ako Call of Duty alebo Candy Crush Saga by mohli byť kľúčovými pre získanie používateľov v jeho obchode s aplikáciami.

Najskôr však musí byť možná jeho inštalácia na platformu iOS a v druhom rade musí byť ukončená regulačná kontrola v USA, Európe a Spojenom kráľovstve, ktorej aktuálne podlieha dohoda Activision Blizzard. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či sideloading v iOS schvaľujete, alebo je to totálny nezmysel. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto storočné video prerobili do 4K so 60 FPS . Pôsobivé, čo poviete?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -