Streamovacia služba Netflix zažila veľmi turbulentný rok. Po obrovskom odlive predplatiteľov začala pracovať na predplatnom s reklamami a zákaze zdieľania účtov s inými domácnosťami.

Situácia sa už našťastie stabilizuje a platforma dokonca nabrala nových používateľov. Navyše Netflix neustále inovuje a po niekoľkých zásadných krokoch, ktoré ľudia vnímajú skôr negatívne prichádza s populárnou zmenou.

Na oficiálnej stránke Netflixu sa objavila informácia o zmene, ktorá by mala začať platiť už od začiatku novembra 2022.

Základné predplatné Basic, ktoré stojí presne 7,99 € / mesačne zmení kvalitu prehrávania obsahu, pričom používatelia sa môžu tešiť konečne na vyššie rozlíšenie.

3 balíky predplatného, 3 odlišné rozlíšenia 

Netflix na televízore
Zdroj: Unsplash / freestocks

V základnom balíku tak nebude prehrávanie k dispozícii v klasickej SD / 480p kvalite ale rovno v HD / 720p kvalite. Iste, ani to možno nie je v súlade so súčasnými obrazovkami s vysokým rozlíšením, no veríme, že veľkému množstvu predplatiteľov, ktorí doposiaľ sledovali filmy a seriály v ešte nižšej kvalite to bude vyhovovať.

Ak chcete sledovať obsah na Netflixe v rozlíšení Full HD / 1080p, priplatiť si musíte minimálne za balíček Standard, ktorý stojí na Slovensku presne 9,99 € / mesačne.

Na záver je tu aj balík Premium, ktorý je pre najnáročnejších používateľov. Za ten sa platí 11,99 € a umožňuje prehrávanie obsahu v najvyššej 4K (Ultra HD) kvalite.

Netflix predplatné
Zdroj: Netflix

Nezabúdajte však, že na to, aby ste využili plný potenciál tohto balíka potrebujete aj televízor, počítač, monitor či displej, ktorý takto vysoké rozlíšenie podporuje. V opačnom prípade nedáva zmysel platiť viac.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Tesla začala predávať pivo inšpirované CyberTruckom. Má české korene a jeho cena je šialená
Môže ťa zaujímať
- Reklama -