Streamovacia služba Netflix zažila veľmi turbulentný rok. Po obrovskom odlive predplatiteľov začala pracovať na predplatnom s reklamami a zákaze zdieľania účtov s inými domácnosťami.

Situácia sa už našťastie stabilizuje a platforma dokonca nabrala nových používateľov. Navyše Netflix neustále inovuje a po niekoľkých zásadných krokoch, ktoré ľudia vnímajú skôr negatívne prichádza s populárnou zmenou.

- Reklama -

Na oficiálnej stránke Netflixu sa objavila informácia o zmene, ktorá by mala začať platiť už od začiatku novembra 2022.

Základné predplatné Basic, ktoré stojí presne 7,99 € / mesačne zmení kvalitu prehrávania obsahu, pričom používatelia sa môžu tešiť konečne na vyššie rozlíšenie.

3 balíky predplatného, 3 odlišné rozlíšenia 

Netflix na televízore
Zdroj: Unsplash / freestocks

V základnom balíku tak nebude prehrávanie k dispozícii v klasickej SD / 480p kvalite ale rovno v HD / 720p kvalite. Iste, ani to možno nie je v súlade so súčasnými obrazovkami s vysokým rozlíšením, no veríme, že veľkému množstvu predplatiteľov, ktorí doposiaľ sledovali filmy a seriály v ešte nižšej kvalite to bude vyhovovať.

Ak chcete sledovať obsah na Netflixe v rozlíšení Full HD / 1080p, priplatiť si musíte minimálne za balíček Standard, ktorý stojí na Slovensku presne 9,99 € / mesačne.

Na záver je tu aj balík Premium, ktorý je pre najnáročnejších používateľov. Za ten sa platí 11,99 € a umožňuje prehrávanie obsahu v najvyššej 4K (Ultra HD) kvalite.

Netflix predplatné
Zdroj: Netflix

Nezabúdajte však, že na to, aby ste využili plný potenciál tohto balíka potrebujete aj televízor, počítač, monitor či displej, ktorý takto vysoké rozlíšenie podporuje. V opačnom prípade nedáva zmysel platiť viac.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -