Spoločnosť OpenAI dnes oficiálne odhalila veľkú aktualizáciu svojho chatovacieho nástroja ChatGPT, vďaka ktorej môže umelá inteligencia konečne prehliadať internetové stránky. Doposiaľ sa používatelia museli spoliehať na dáta z roku 2021, na ktorých bol tento nástroj vyškolený. Ako ale píše Independent, konečne sa dočkáme zmeny spolu s presnejšími odpoveďami.

ChatGPT dosiahol pred niekoľkými mesiacmi rekord, keď ho za dva mesiace od spustenia začalo používať viac ako 100 miliónov používateľov po celom svete. Jeho schopnosti sú fascinujúce a reálne už dnes dokáže ľuďom pomáhať s pracovnými úlohami, s ktorými si nevedia rady, alebo nad ktorými by strávili hodiny času.

To, že sa ChatGPT pripája na internet znamená, že bude mať prístup ku aktuálnym informáciám a dianí vo svete, vďaka čomu bude vedieť lepšie odpovedať na všetky typy otázok.

ChatGPT dostáva aj 70 doplnkov 

Aby toho nebolo málo, spoločnosť OpenAI do ChatGPT zakomponovala aj viac ako 70 doplnkov tretích strán od stránok na plánovanie cestovania (napr. Expedia alebo Kayak), až po nástroje na zvýšenie produktivity (napr. Slack alebo Zapier). Určite sa teda máte na čo tešiť.

Horšou správou ale je, že táto novinka nie je k dispozícii v bezplatnej verzii ChatGPT, ktorá aktuálne beží na jazykovom modeli GPT-3.5. K dispozícii ju majú len predplatitelia ChatGPT Plus, kde už funguje jazykový model GPT-4. Toto členstvo stojí 20 $ / mesačne.

Prehliadanie webu a zásuvné moduly spúšťame pre všetkých používateľov ChatGPT Plus,“ uviedla prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter spoločnosť OpenAI. „Po prechode z alfa na beta verziu umožňuje ChatGPT prístup na internet a používanie viac ako 70 doplnkov tretích strán.

Chcú zatieniť spoločnosť Google? 

Nový update prichádza len niekoľko dní po tom, čo spoločnosť Google vydala svoj AI systém Bard pre verejnosť v mnohých krajinách celého sveta (Európu žiaľ medzi nimi zatiaľ nehľadajte). Google tiež implementoval umelú inteligenciu do svojich služieb Gmail alebo Mapy, vďaka čomu je ich použitie ešte jednoduchšie.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

LOOPI
REKLAMA

Zdá sa teda, že načasovanie aktualizácie ChatGPT nebolo náhodné a spoločnosť OpenAI sa snaží udržať používateľov na jej vlastnej platforme. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.

Prečítajte si tiež  Domáce opravy Apple zariadení majú jeden háčik. Firma to istým spôsobom skomplikovala

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -