Príbehy na Instagrame sa stali okamžite po predstavení hitom. Ukázalo sa, že ľudia veľmi radi zdieľajú všetko čo robia prostredníctvom týchto 24-hodinových príspevkov. Vývojári teraz testujú nové rozloženie, ktoré príbehy skrýva. To je zlá správa pre tvorcov.

Brazílsky používateľ Instagramu Phil Ricelle (prostredníctvom Twitteru) si všimol, že aplikácia Instagram teraz zobrazuje len tri príbehy zdieľané inými ľuďmi. Používatelia môžu v súčasnosti uverejniť 100 príbehov naraz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Hoci by tento počet mal zostať rovnaký bez ohľadu na zmenu, používatelia, ktorí aktualizáciu dostali, musia ťuknúť na tlačidlo „Zobraziť všetko“, aby sa im prehral zvyšok príbehov. V opačnom prípade Instagram preskočí na príbehy ďalšej osoby.

Doplatia na to influenceri 

To prináša významnú zmenu v spôsobe práce s celodennými príspevkami. Keďže niektorí ľudia sú zvyknutí ťuknúť na obrazovku a zobraziť všetky príbehy z konta, po aktualizácii to už nebude možné.

Pre tvorcov to znamená, že po treťom príspevku bude počet zobrazení pravdepodobne nižší. Významne sa to môže dotknúť najmä influencerov.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S je "dinosaurus", ktorého sa spoločnosť Apple nechce vzdať

Aktualizáciu dostala len malá skupina používateľov, takže je pravdepodobné, že Instagram tieto zmeny ešte stále testuje a rozhoduje sa, či ich zavedie do praxe pre všetkých. Celý proces môže trvať mesiace, či dokonca roky. Akonáhle zistíme niečo nové, dáme vám vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -