Je to neuveriteľné, no od doby, čo sme po prvýkrát prisali o hre Vivat Slovakia (vtedy ešte Vivat Sloboda) ubehli už tri roky. Prvé „slovenské GTA“, ktoré zasadí hráča do ulíc Bratislavy v obávaných 90-tych rokoch sa po celý čas vyvíjalo a dnes prichádza možnosť, ako si ho môže vyskúšať prakticky ktokoľvek.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Ako uvádzajú vývojári na svojej oficiálnej internetovej stránke, svojim fanúšikom sa rozhodli sprístupniť GFX demo hry Vivat Slovakia, vďaka čomu si ju môže zahrať každý. Platí to teda za predpokladu, že mu bude demo fungovať.

Autori totiž zdôrazňujú, že pri výrobe „skúšobnej“ aplikácie nehľadeli na optimalizáciu, čo znamená, že nezodpovedá hardvérovým požiadavkám vyvíjaného finálneho produktu. Ak vám teda GFX demo Vivat Slovakia bude sekať, pri oficiálnej verzii hry sa to nestane.

Vývojári dokonca prichádzajú s možnosťou, že keď im pošlete svoje HW parametre, finálny produkt sa pokúsia optimalizovať priamo pre váš počítač aby ste si hru užili čo možno najviac.

Čo môžem v deme Vivat Slovakia robiť? 

Vivat Sloboda: Budete bratislavským taxikárom v roku 1989.

V prvom rade treba napísať, že ide o grafické a nie gameplay demo. Hráč si teda nezahrá misie ale bude si všímať najmä grafické spracovanie hry. Spomeňme napríklad spôsob posúvania herného času a tým pádom aj dynamického svetla voči objektom či prostrediu.

Na deme, ktoré bolo vytvorené ešte na jar 2021 pre účely prezentácie pre odbornú komisiu Fondu na podporu umenia bol testovaný aj priestorový zvuk, fake interiéry alebo fyzika hlavne postavy.

Netreba zabúdať že model samotného charakteru a taktiež všetky ostatné postavy sa vo finálnej verzii hry zmenia. Platí to aj pre nevydarené animácie, medzi ktoré podľa tvorcov patrí napríklad aj chôdza.

Grafické demo Vivat Slovakia je dostupné zdarma na Steam stránke Vivat Slovakia. Autori slovenského GTA napokon vyzývajú svojich fanúšikov, aby si hru pridali aj do wishlistu. Budú tak pravidelne informovaní o všetkých novinkách. Finálna verzia hry by mohla prísť už na jeseň 2023. Tak čo, tešíte sa?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Autori Plague Inc. "Nepoužívajte našu hru na simuláciu koronavírusov"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -