Keď herné štúdio Rocsktar Games vydalo na konci roka 2013 legendárne GTA: San Andreas na iPhone, šlo o obrovský skok v mobilnom hernom priemysle. Titul, ktorý sme si do tej doby mohli zahrať len na PC, alebo konzolách bol zrazu dostupný aj na obyčajnom iPhone 4S, ktorý sme nosili v našich vreckách. Nutné je zmieniť, že v tom čase už Rockstar Games ponúkali pre iOS / Android aj GTA III (od 2011) a GTA: Vice City (od 2012).

Technológie sa však vyvíjajú rýchlosťou svetla a aj kedysi moderné GTA: San Andreas s jemne vylepšenou grafikou, no rôznymi nedostatkami (napríklad nedostatočné vykresľovanie do diaľky) zostarlo. Vývojári prišli s riešením pre PC a herné konzoly v roku 2021, keď vydali remaster GTA: Trilogy s prepracovaným vizuálom založeným na Unreal Engine a sľúbili, že čoskoro príde aj na mobilné zariadenia.

Zo slova „čoskoro“ sa však napokon stali dva roky, pretože GTA: Trilogy trpelo na katastrofálnu kvalitu spracovania a obsahovalo chyby, pre ktoré bolo dokonca na určitý čas úplne nedostupné.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Napokon sa však tvorcom evidentne podarilo dať všetko dokopy, pretože všetky hry z GTA: Trilogy včera úspešne dorazili na iPhone aj Android a minimálne jedna z hier, ktorú sme si vyskúšali aj my v redakcii vyzerá veľmi dobre.

Je síce pravda, že na našom redakčnom iPhone 15 Pro Max má na náš vkus možno až prinízke rozlíšenie, hoci sme ho nastavili na maximum, no celkovo vyzerá Remaster GTA: San Andreas oveľa lepšie, ako klasická verzia.

GTA: San Andreas remaster na iPhone 15 Pro Max (Foto: SvetApple)
GTA Netflix
GTA: San Andreas remaster na iPhone 15 Pro Max (Foto: SvetApple)

Jediným negatívom je snáď iba to, že pokiaľ využívate verziu s registráciou cez Netflix, musíte počítať s tým, že sa tu nedá vložiť starý „save“ cez Rockstar Social Club, takže ak ste mali starú hru rozohranú do určitého bodu, pri remastri začínate odznova.

No a ak si chcete porovnať, ako sa zmenil remaster vydaný pre konzoly s tým, ktorý vyšiel pre mobilné zariadenia, pozrite si video nižšie, ktoré ho porovnáva. Grafické rozdiely sú tu skutočne citeľné, čo je pre hráčov jednoznačne veľké plus.

GTA: Trilogy je k dispozícii v dvoch verziách 

Ako sme už naznačili vyššie, GTA: Trilogy, respektíve jednotlivé tituly z tejto série: GTA: III, GTA: Vice City a GTA: San Andreas si môžete zaobstarať cez Netflix.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro bude mať extrémne tenké rámiky okolo displeja. Poznáme presné hodnoty

V App Store, alebo Google Play si jednoducho konkrétnu hru stiahnete do svojho zariadenia a potom sa prihlásite so svojim štandardným predplatným Netflix, ktorého cenník nájdete tu. Následne sa dá už hrať.

Do App Store / Google Play však pribudli aj remastrované verzie „Definitive“ priamo od Rockstar Games, ku ktorým nepotrebujete Netflix, no už si ich nemôžete do zariadenia nainštalovať zadarmo.

Ich cena je pomerne vysoká a štartuje na čiastke 19,99 € za hru. No kto sa nechce spoliehať na predplatné, môže to byť pre neho riešenie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -