Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple plánuje v iPhone 14 vykonať určité dizajnové zmeny. Jedna z najdôležitejších má byť tá, ktorá raz a navždy odstráni notch z vrchnej časti zobrazovacej jednotky.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Tu však treba spozornieť. iPhone 14 a iPhone 14 Pro nedostanú technológie ukryté pod displejom ale stále sa budú nachádzať vo výrezoch. Ich dizajn sa však dramaticky zmení a hlavne zredukuje.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa prednedávnom objavil príspevok, ktorý nám to celé vysvetľuje. Na záberoch, ktoré zdieľal leaker Jon Prosser môžeme vidieť údajnú 6,1″ verziu iPhonu 14, ktorá má vo vrchnej časti hneď dva otvory.

Jon Prosser

Na čo budú slúžiť dva výrezy v iPhone 14? 

Okrúhly otvor bude skrývať prednú kameru, ktorá si zachová rovnakú kvalitu ako v súčasnosti. Pokiaľ by ju totiž výrobca umiestnil pod displej, drobná vrstva materiálu, ktorá by ju prekrývala by mohla znížiť kvalitu fotografií alebo videa.

A hoci je pravda, že softvérové technológie sú už dosť vyspelé na to, aby tento problém eliminovali, pravdepodobne ešte stále nie sú dostatočne spoľahlivé a Apple im celkom nedôveruje.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Druhý výrez bude pripomínať tvar pilulky a inžinieri doň zakomponujú všetky zvyšné senzory, ktoré sú potrebné pre bežné fungovanie biometrickej autentifikácie Face ID.

Ako iste viete, iPhone vás pri odomykaní iba nefotí, no na vašu tvár premietne množstvo drobných (neviditeľných) bodov, na základe ktorých dokáže s vysokou presnosťou určiť, či ste to naozaj vy. Aj preto iPhone nedokážete odomknúť fotkou alebo videom na displeji iného smartfónu tak, ako niektoré lacné zariadenia s Androidom.

Macrumors

Pozrite sa na únik a napíšte nám do komentára, čo si o ňom myslíte vy. Páči sa vám nový dizajn výrezu viac ako ten súčasným alebo by vám riešenie s dvoma otvormi prekážalo? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -