To najlepšie, čo môžete v tejto situácii urobiť je zostať doma. Aktuálna pandémia koronavírusu sa vo svete veľmi rýchlo rozširuje a behať niekde vonku, je veľké riziko. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v tom má jasno. Okrem umývania rúk a nosenia rúška nabáda k tomu, aby ste začali hrať hry!

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO): Zostaňte doma a hrajte hry

Kto by bol povedal, že hranie hier môže byť niečo, čo nás dokáže „zachrániť“ pred nebezpečným vírusom. Len minulý týždeň v sobotu, vytvorili najväčšie herné štúdia (Ubisoft, Activision, Blizzard a Zynga) na svete iniciatívu #PlayApartTogether. Hlavnou úlohou je v tomto prípade zabaviť používateľov doma bez toho, aby sa museli niekde zhromažďovať a navzájom sa ohrozovať.

To, že nevychádzate z domu je najlepšia „vakcína“ na koronavírus COVID-19. Nemáte ho totiž ako dostať. Samozrejme, že v nevyhnutných prípadoch musíte ísť von, aby ste si napríklad nakúpili. Pokiaľ ale môžete, radšej sa hrajte.

Svetová zdravotnícka organizácia iniciatívu #PlayApartTogether plne podporuje a verí, že by mohla používateľom pomôcť v tom, aby sa navzájom nenakazili osobnými stretnutiami. Reálne dokáže ovplyvniť milióny používateľov po celom svete, čím aj spomalí šírenie koronavírusu. .

Možností je dnes už veľa

Pokiaľ máte napríklad Playstation, Xbox, Switch či iné, môžete sa dostať k obrovskému množstvu digitálnej zábavy online so svojimi priateľmi, bez fyzického kontaktu. Možno, že nemáte hernú konzolu, stále však máte smartfón alebo napríklad tablet. Aj tu sú zaujímavé tituly ako Fortnite, PUBG či COD Mobile, ktoré vás vedia zamestnať na celé hodiny s peknou grafikou a prepracovaným prostredím.

Ak si chcete zahrať niečo na počítači ale nemáte výkonný hardvér, aj tento problém je možné eliminovať. Riešenie má napríklad Nvidia v podobe služby GeForce Now. Podpora je napríklad aj pre Mac a vďaka účtu na Steame môžete hrať najnáročnejšie tituly pomocou streamovania na najzákladnejšom počítači. Treba mať len dobrý internet.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO): Zostaňte doma a hrajte hry
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO): Zostaňte doma a hrajte hry


Prečítajte si tiež  iOS 13.5.1 zhoršuje výdrž batérie. Preukázal to objektívny test.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here