Zdá sa, že spoločnosť Apple opäť zamiešala karty na trhu so streamovacími službami. Hoci nie je Apple Music absolútnym lídrom a so svojimi 60-70 miliónmi predplatiteľmi sa drží na druhom mieste za Spotify, v niektorých veciach je predsa len ďaleko lepšie.

Reč je samozrejme o prehrávaní hudby v bezstratovej kvalite, ktorá je tu dostupná už viac ako pol roka. Technologický gigant z Cupertina to navyše prešpekuloval tak, že používateľ za túto výhodu nezaplatí ani euro navyše a stačí mu tak základné predplatné. S niečím podobným konkurencia evidentne nerátala.

Spoločnosť Spotify totiž ešte vo februári 2021 ohlásila, že koncom roka predstaví prehrávanie hudby vo vysokej kvalite, pričom si však podľa dostupných informácií plánovala účtovať za tento benefit extra poplatok. Na tom by nebolo nič zlé, keby obrovské množstvo jej používateľov nevlastnilo práve zariadenie s operačným systémom iOS.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Spotify môže byť v ťažkej situácii 

Už teraz zrejme chýba len veľmi málo, aby množstvo z týchto ľudí, ktorí patria medzi náročnejších poslucháčov, prešlo na Apple Music. Pokiaľ by Spotify HiFi napokon nebolo zadarmo, zrejme by to streamovacia platforma poriadne pocítila.

No a keďže sme sa mali služby dočkať už v roku 2021 a nestalo sa tak ani po 11 mesiacoch od ohlásenia, ľudia sa začali na oficiálnej podpore (alebo vo fórach) pýtať, kedy bude HiFi dostupné.

Zdá sa však, že na túto otázku nepozná jednoznačnú odpoveď ani samotná spoločnosť a tak len uvádza, že na novinke stále pracuje a viac informácií nám prezradí v dohľadnej dobe.

Prečítajte si tiež  Dokážete počuť HiFi kvalitu skladieb? Otestujte sa sami

V najlepšom prípade sa teda Spotify HiFi dočkáme niekedy v najbližších mesiacoch a v tom najhoršom možno až na budúci rok. Dajte nám vedieť do komentára, či vyššiu kvalitu prehrávania dokážete využiť alebo je pre vás zbytočná. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.