Vyzerá to tak, že čínska sociálna sieť opäť dobíja svet. Podľa najnovších informácií, o ktoré sa postarala analytická spoločnosť Sensor Tower, je aplikácia TikTok najsťahovanejším „neherným“ softvérom na platforme IOS. Podľa výsledkov sledovania mala byť za minulý mesiac nainštalovaná až 87 miliónkrát, čím predbieha celú konkurenciu.

TikTok a jeho popularita

Pred pár mesiacmi ste možno ani nevedeli, že niečo podobné existuje. Dnes sa táto appka vyskytuje v médiach prakticky každý jeden deň. Autori dosahujú obrovské úspechy, ktoré nie sú veľmi časté. Podľa analytikov dokázal TikTok medziročne narásť (v počte stiahnutí) až o 52,7%. To nie sú zanedbateľné čísla. Najlepšie obdobie pri tom prišlo počas prvých troch mesiacov 2020. Pravdepodobne tomu pomohli aj opatrenie spojené s pandémiou koronavírusu, ktoré donútili ľudí ostať doma a tí mali čas vyskúšať si nové aplikácie či sociálne siete.

Len pred pár dňami sa pri om objavila nepríjemná správa, ktorá naznačuje, že TikTok by mohli v USA čoskoro zakázať (kde má najväčšiu popularitu). Dôvodom sú obavy spojené s ochranou osobných údajov, ktoré by mohli skončiť v rukách Číny.

Tvorcovia sú taktiež stále vyšetrovaní v súvislosti s možnými problémami týkajúcimi sa ochrany detí. Druhou najsťahovanejšou (nehernou) appkou pre iOS v júli, bol ZOOM (určený na video-kominkáciou). Ten dosiahol 71,2 milióna stiahnutí. Medziročne sa jedná o 34% nárast. Do komentára nám napíšte, či používate TikTok a či vás novodobá sociálna sieť baví. Za nás ide určite o zaujímavú platformu, ktorá dnes už veselo konkuruje Facebooku, Snapchatu či Instagramu…

TikTok trhá rekordy. Bola najsťahovanejšou appkou na iOS.
TikTok je najčastejšie sťahovanou „nehernou“ appkou pre iOS!

zdroj

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Google vylepšuje svoju apku pre iOS aj Android
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.