Len nedávno sme vás informovali o tom, že sa streamovacia služba Netflix topí v obrovských problémoch. Pravidelne prichádza o státisíce predplatiteľov, čo sa samozrejme nepáči investorom, ktorí sú na podobné „prepady“ citliví. Ako píše Bloomberg, firma sa rozhodla, že začne lepšie monetizovať svoj obsah. Zamerala sa konkrétne na slabinu, ktorú možno využívate aj vy. Je to zdieľanie jedného účtu medzi viacerých ľudí, ktorí spolu nežijú v jednej domácnosti.

Netflix vo svojom oficiálnom vyjadrení píše, že na svete je takmer 100 miliónov domácností, ktoré takýmto spôsobom zneužívajú možnosť zdieľania hesla. Služba kvôli tomu prichádza každý mesiac o desiatky miliónov dolárov a dnes prežíva extrémne náročné obdobie. Len pre predstavu, od začiatku roka stratila viac ako 65 % svojej pôvodnej hodnoty. Dôvodom je neistota investorov v trh so streamovacími službami.

Aj preto sa firma rozhodla, že používateľom v piatich krajinách latinskej Ameriky zdieľanie účtov. V skutočnosti ide o ďalší test, ktorý má Netflixu odhaliť, či sú ľudia ochotní platiť viac, pokiaľ sa zistí, že zdieľajú svoje heslo s niekym cudzím.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Konkrétne sa to bude týkať zákazníkov v Argentíne, Salvádore, Guatemale, Hondurase a Dominikánskej republike. Ak služba zistí, že viacerí ľudia sledujú Netflix na rozličných miestach dlhšie ako dva týždne, účtovať im bude vyšší poplatok za každú „extra“ domácnosť.

Koľko bude stáť zdieľanie hesla na Netflixe? 

Netflix
Zdroj: Unsplash / Dima Solomin

Hneď na začiatku je dôležité doplniť, že nové pravidlá sa nebudú týkať Netflixu na mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny, tablety alebo notebooky. Rovnako by spoločnosti nemalo prekážať, keď si svoj Netflix dočasne nastavíte na dovolenke. Práve z tohto dôvodu sa obmedzenie aktivuje až o dva týždne neskôr, ako služba zaregistruje, že ju používate mimo svojej domácnosti, napríklad na Smart TV.

Prečítajte si tiež  Cena nabíjania elektromobilu: Koľko stojí jedno nabitie?

Našťastie však bude Netflix voči zdieľaniu hesiel pomerne zhovievavý a cena nebude extra vysoká. V Argentíne zaplatia presne 219 pesos za každú domácnosť, čo je v prepočte asi 1,70 €. V ostatných krajinách ale cena narastie na cca 3,00 € za domácnosť, čo je čiastka, ktorú z nášho pohľadu môžeme očakávať aj u nás na Slovensku. Zatiaľ však nič nie je isté.

„Dnešné rozsiahle zdieľanie účtov medzi domácnosťami podkopáva našu dlhodobú schopnosť investovať do našich služieb a zlepšovať ich,“ uviedol na blogu riaditeľ pre inovácie vo výrobe Chengyi Long.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -