Takto WhatsApp vyrieši tých, ktorí nebudú súhlasiť s jeho novými podmienkami

Internetový portál TechCrunch dnes informoval o emailovej správe, ktorá prišla jednému z jeho obchodných partnerov. Sociálna sieť WhatsApp uviedla, že začne pomaly žiadať používateľov, ktorí zatiaľ neprijali zmeny v pravidlách, aby to v dohľadnej dobe napravili.

Ak sa tak nestane, aplikácia bude sčasti nefunkčná. Používateľské účty budú môcť prijímať hovory a oznámenia, ale nebudú môcť čítať a odosielať textové správy. S týmto sa ráta na niekoľko týždňov.

Ak sa ani po uplynutí tejto doby používateľ nerozhodne pre súhlas, jeho účet spadne do databázy neaktívnych, a tie sa spravidla odstraňujú po cca 120 dňoch nečinnosti. Ak sa vám teda nepáčia pravidlá, mali by ste rýchlo vyhľadať alternatívu, ako napríklad Telegram.

O čo sa jedná?

WhatsApp začiatkom minulého mesiaca oznámil, že mení podmienky používania. Vtedajšie zmeny veľa ľudí pochopilo tak, že ich platforma bude nútiť zdieľať správy s materskou spoločnosťou Facebook. To však nie je celkom pravda.

Všetky súkromné správy zostanú aj naďalej šifrované na princípe end-to-end, čo znamená, že ich uvidia len účastníci konverzácie. Tu je ale nutné podotknúť, že WhatsApp umožňuje rozosielať správy aj firmám a podnikom a na tie sa spomínané šifrovanie nevzťahuje.

Údaje v obchodných správach teda bude možné použiť na komerčné účely, ku ktorým patrí lepšie zacielenie reklám na sociálnej sieti Facebook (a ďalších jeho aplikáciach).

Napíšte nám do komentára, či ste ochotní tieto novinky akceptovať, alebo vás WhatsApp „donútil“, aby ste prešli na inú platformu. Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Prečítajte si tiež  WhatsApp konečne pracuje na aplikácii pre iPadOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.