Elon Musk sa pred pár dňami rozhodol uskutočniť obrovskú zmenu, ktorou šokoval celý svet. Twitter, ako jedna z najznámejších a najnavštevovanejších sociálnych sietí na svete oficiálne skončil. Musk ho kúpil minulý rok za 44 miliárd dolárov a teraz sa ho rozhodol premeniť na svoj nový projekt X. Vraj bude v mnohom lepší.

Všetko to začína masívnym rebrandingom, v rámci ktorého sa sociálna sieť dočkala úplne nového názvu, loga a dokonca aj domény X.com. A to, že Elon Musk myslí svoje konanie naozaj vážne potvrdzuje aj ďalšia zmena, ktorú ste v uplynulých dňoch, alebo hodinách mohli spozorovať aj na svojom iPhone. Twitter už totiž nie je Twitter.

V App Store sa na X premenovala aj samotná aplikácia sociálnej siete, pričom táto zmena je momentálne pozorovateľná napríklad aj vtedy, keď vám pípne notifikácia.

X
Zdroj: SvetApple

Podľa oficiálneho vyjadrenia sa uvedená zmena názvu či loga nedotkne len značky sociálnej siete. X bude samostatnou a hlavne revolučnou platformou, ktorá má zásadne ovplyvniť celý technologický priemysel.

Inšpiráciu bude čerpať z čínskej komunikačnej platformy WeChat, cez ktorú je možné komunikovať (text, zvuk, video), no rovnako si na nej viete nakúpiť alebo dokonca využívať bankové a finančné služby.

O tom, že sa aj Twitter, respektíve X bude uberať týmto smerom sa Musk zmienil už v minulosti.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto celom myslíte vy a či budete používať novú platformu s názvom X. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa ako vyzerá služba Apple Music na infotainmente vozidiel Tesla
Môže ťa zaujímať
- Reklama -