Spoločnosť Uber sa rozhodla zásadným spôsobom prepracovať systém, pomocou ktorého vodiči prijímajú svoje jazdy. Služba testuje novú funkciu „cestovné vopred„, ktorá vodičovi ukáže presnú sumu, ktorú obdrží za jazdu a tiež to, v ktorej časti mesta skončí po vysadení zákazníka. Taktiež do aplikácie pribudne vylepšenie, vďaka ktorému vodič uvidí, aké sú požiadavky na jazdy v oblasti, v ktorej sa aktuálne nachádza.

Pre zákazníkov služby, ktorí si potrebujú objednať odvoz, to vo výsledku bude znamenať len jedno – menej zrušených jázd. Nie všetci vodiči chcú totiž jazdiť dlhé trasy do odľahlých častí mesta, pričom sa však môžu nájsť aj takí, ktorí v nich bývajú a zobrať po ceste zákazníka sa im oplatí či už z finančného alebo časového hľadiska.

Uber ukáže vodičovi presnú cenu jazdy 

Vodič auta za volantom Volva s hodinkami na ruke
Zdroj: Unsplash / Why Kei

Uber vo svojich materiáloch uvádza, že suma, ktorú vodič uvidí na displeji svojho mobilného zariadenia pred prijatím jazdy je založená na viacerých faktoroch. Spadá sem napríklad základné cestovné, odhadovaná dĺžka a trvanie cesty, vzdialenosť vyzdvihnutia od aktuálnej polohy vodiča atď…

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Uber taktiež sľubuje, že ak zákazník v aplikácii zmení trasu, prípadne sa na ceste objaví nečakaná premávka (napríklad z dôvodu kolóny alebo dopravnej nehody), cestovné sa v reálnom čase upraví. Výsledná suma však logicky nezahŕňa sprepitné alebo čakanie na zákazníka.

Novinka bude dostupná v najbližších mesiacoch na území USA a pravdepodobne potom sa začne zavádzať do zvyšných krajín sveta. Samotný Uber si zrejme musí odskúšať, či tento nový systém funguje a či sú s ním vodiči dlhodobo spokojní.

Vodičom Uberu bude pomáhať aj nový radar 

Vozidlá značky Hyundai, ktoré jazdia Uber
Zdroj: Unsplash / Viktor Avdeev

Aby toho nebolo málo, aplikácia na spolujazdu chystá ešte jedno vylepšenie, ktorým má byť takzvaný „výletný radar“. Ten vodičom poskytne prehľad o tom, ako sú na tom žiadosti o jazdu v ich blízkom okolí a či by sa radšej nemali presunúť do inej lokality v meste.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Samotné žiadosti navyše vodiči uvidia ako zoznam, z ktorého si budú môcť vybrať vlastné cesty a ak aplikácia zhodnotí, že je to z časového a finančného hľadiska rentabilné, poskytne im jazdu. Zároveň však platí, že vodiči budú naďalej dostávať individuálne žiadosti o cestu tak ako doteraz.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -