Prakticky celý svet už netrpezlivo čaká na to, kedy herné štúdio Rockstar Games zverejní prvý trailer na hru GTA 6, ktorá je vo vývoji už niekoľko rokov. Pôjde o impozantnú premiéru titulu, ktorého vývoj má stáť medzi 1 – 2 miliardami dolármi a na trhu by mal byť schopný zotrvať možno aj ďalšiu dekádu, ako to bolo pri GTA V, ktoré prišlo v roku 2013 a dodnes zostáva bez nástupcu – najmä vďaka úspešnému GTA Online.

Pokiaľ sa vrátime práve ku GTA V, zistíme, že hoci vyšla táto hra ešte 17. septembra 2013 na herné konzoly PlayStation 3 a Xbox 360, jej prvý trailer bol odhalený koncom roka 2011. Fanúšikovia teda museli čakať celé dva roky na to, kým si GTA 5 užijú na vlastnej koži a ak mali PC, trvalo to dokonca až do začiatku roka 2015. Pri nástupcovi GTA 6 by to však mohlo byť ináč.

Ako sme už napísali vyššie, vývojári z Rockstar Games by mali podľa vlastných slov GTA 6 predstaviť už v decembri. Konkrétne existuje pravdepodobnosť, že by to mohlo byť počas udalosti Game Awards, ktorá sa bude konať 7. decembra (presný dátum, ale oficiálne potvrdený nebol).

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

GTA 6 môže byť dostupné skôr, ako by ste čakali 

Na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) sa však teraz objavil zaujímavý príspevok od užívateľa Rockstar Universe, ktorý naznačuje, že tesne po tom, ako si pozrieme trailer, si budeme môcť GTA 6 oficiálne predobjednať. Znamenalo by to, že na hru by sme nemuseli čakať celé roky, ale k dispozícii by bola relatívne skoro.

Aby sme to upresnili, Grand Theft Auto 6 by mohlo byť v rámci predobjednávok k dispozícii už 12. decembra, teda tesne v predvianočnom období. Táto informácia pochádza z britskej predajnej siete Argos, ktorý sa spolieha na vyjadrenia distribútorov.

Na druhej strane, ale treba povedať aj to, že niektorí predajcovia ponúkajú predobjednávky na hry dlhé mesiace či dokonca roky predtým, ako sa vôbec dostanú do predaja.

Dokonca nemusia mať ani oficiálne potvrdené od vývojárov, kedy majú prísť dané tituly na trh. Je to určitý druh marketingu, v rámci ktorého nadobudne zákazník pocit, že ku hre dostane prístup skôr, ako všetci ostatní, hoci to nie je pravda.

Prečítajte si tiež  Apple sa vysmieva používateľom: Mac Pro, ktorý v roku 2019 predávalo za skoro 65 000 € dnes vykupuje za smiešnu sumu

Netreba sa tešiť predčasne

Samozrejme, existuje určitá šanca, že Rockstar Games budú chcieť dostať GTA 6 do predaja čo najskôr. Veď súčasný titul je hráčom k dispozícii už viac ako desať rokov a hoci to neradi priznávame, za ten čas poriadne zostarol.

Na druhej strane si však v kútiku duše stále myslíme, že na GTA 6 budeme čakať dlhšie. Aj preto treba brať vyššie uvedené informácie s rezervou.

Predpokladáme, že oficiálnemu spusteniu predaja bude predchádzať ďaleko viac, ako iba jeden jediný trailer nehovoriac o tom, že Rockstar Games robí často odklady premiéry, aby doladil detaily a aby ešte viac navnadil svojich fanúšikov.

Z nášho pohľadu je preto reálne skôr to, že GTA 6 bude k dispozícii buď koncom roka 2024, alebo začiatkom roka 2025. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -