Spoločnosť Meta nechce zostať pozadu a tak ako Google, Microsoft či Apple už celé mesiace pracuje na svojej vlastnej umelej inteligencií. Niektoré prvky zakomponováva aj do svojich aplikácií, čoho pekným príkladom je napríklad služba WhatsApp. Problémom však je, že AI od spoločnosti Meta je zatiaľ dostupná predovšetkým v zahraničí a pre rôznych beta testerov. Zdá sa, že sa to už čoskoro zmení.

Slovenským používateľom sociálnej siete Facebook totiž začala chodiť pomerne nenápadná notifikácia, za ktorou stojí práve spoločnosť Meta. Ide informáciu, ktorá sa týka aktualizácie zásad používania. Zvyčajne podobné oznámenia len rýchlo preskočíme a nevenujeme im veľkú pozornosť. V tomto prípade nás, ale niečo zaujalo.

Pokiaľ si totiž aktualizované podmienky používania začnete čítať, zistíte, že sa týkajú pripravovaných AI funkcií od spoločnosti Meta, ktoré by mali byť čoskoro k dispozícii aj v našej oblasti – teda na Slovensku.

Meta v správe hovorí, že pôjde o súbor generatívnych funkcií a AI prostredí, medzi ktoré patrí Meta AI a rôzne kreatívne nástroje. Na to, aby ale Meta mohla uviesť nové služby na trh potrebuje, aby ste jej poskytli svoje osobné informácie, ktoré budú slúžiť na vývoj a zlepšovanie umelej inteligencie.

Zuckerbergová spoločnosť žiaľ bližšie nešpecifikovala, na čo presne sa môžeme tešiť a ani kedy sa na to môžeme tešiť. Nové zásady používania však začnú platiť 26. júla 2024. Snáď sa to teda do daného dátumu dozvieme.

Meta AI

Zdroj: SvetApple

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 14.4 a iPadOS 14.4 pre vývojárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -